Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Слава Ісусу Христу! Довгий час мала проблеми з ногами. Зробили операцію на вени. Пройшло паро років після операції і побачила в одному місці почервоніла нога, почула болі. Здавалось таке подібне до відкриття рани на нозі. До лікарів не зверталася. Молилася до багатьох святих. Я маю миро св. Філомени. Помастила ногу миром св. Філомени і почала відмовляти дев’ятницю. Скоро почула полегшення і в цьому місці гарно зажило. Складаю щиру подяку св.  Філомені, Матінці Божій, Ісусові Христові і всім святим.

Горак Надія (Львіська обл., м. Мостиська)

Назад
по Жива Вервиця
Автор: Святитель Микола Сербський

Відзеркалення

Дата публікації: 26-07-2012

Кожен новонароджений – це нове відображення Бога, трохи затемнене гріхом непослуху. Ця невелика тінь на душі новонародженого визначає його різні погані нахили. Бо гріх непослуху Богу виражається іншими гріхами, поганими звичками, пороками і пристрастями. Ця мала тінь на душі кожного новонародженого є якоюсь схильність до зла. Оскільки ж число цих схильностей велике, то численні і драматичні ситуації в житті людини.

Але Бог милостивий до кожної людини. Знаючи недугу кожної душі, Він ставить її в такі умови, в яких вона могла б скоріше зцілитися, а тінь, що покриває її, замінитися світлом.

Якщо ця тінь – гордість, Господь поміщає новонароджену душу в скромні життєві умови, щоб душа навчилася смирення і позбулася загрозливої для неї гордовитості.

Якщо ця тінь – себелюбство, Господь поставить таку душу в умови, в яких їй буде легше жертвувати собою для блага інших, як от велика родина, суспільство чи батьківщина.

Якщо душа схильна до відчаю, Господь помістить її в центр найбільш напруженої роботи, де у неї не буде часу віддаватися своїй пристрасті.

Душа, хвора на схильність до плотської хтивості, опиниться там, де вона не зможе розвивати свій порок.

Ось чому часто здається, що всі ніби знаходяться не на своєму місці, що торговець більше схожий на поліцейського, а поліцейський – на торговця, що чернець – на офіцера і офіцер – на ченця, що слуга – на царя і навпаки.

Але незалежно від умов, в які Бог ставить душі, він постійно стежить за кожною, готовий прийти на допомогу зі Своїми благодатними ліками. Чим важчими є умови, в яких опиняється людина, тим рясніша благодатна поміч Божа.

Коли ж люди дають волю своєму невдоволенню тими умовами, які визначив їм Бог, вони повторюють гріх Адама – гріх непослуху. І тоді пристрасть, зі схильністю до якої вони народжені, починає бурхливо розвиватися і опановувати людиною. У тій мірі, в якій росте людська пристрасть, людина починає уподібнюватися втіленню цієї пристрасті в природі – кішці, собаці, вовку, лисиці... Якщо ж пристрасть цілком захопить людину, то вона перевершить її образ в природі. Людина-кішка стає егоїстичніша за кішку, людина-собака хтивіша від собаки, людина-вовк безжальніша від вовка, людина-лисиця хитріша за лисицю...

Кажу тобі це не для того, щоб ти просто знав, але щоб випробував себе і знайшов у собі пристрасть, з якою народжений, для того, щоб зрозумів, як і якою мірою своїм непослухом Богу ти дозволив їй оволодіти тобою. Бо, коли проб'є остання година і прихована маскою плоті душа оголиться, тоді вона відкриється у вигляді того звіра, якого ти виховав у ній. 

Додати власний коментар

*
*
Що є сумою 6 і 6?

Духовність

книга

КНИГА ПСАЛМІВ: ЧОГО МИ НЕ ЗНАЄМО?

Що ми знаємо про цю книгу Старого завіту...

папа

МАЙБУТНЄ — ЦЕ НЕ „Я“, А „МИ“

Папа Франциск виступив на відомій конференції TED ...

блаженіший

Великоднє послання Блаженнішого Святослава

Сьогодні по всьому Всесвіту лунає радісний одноголосий благовіст: «Христос воскрес!...

радість

2 речі, які треба зробити

ще до кінця Великого Посту: більше доброзичливості, менше нарікання ...

Христос

УРОКИ ДОБРОЇ СПОВІДІ ВІД ЄФРЕМА СИРИНА

Іншому ворог навіює такий помисел: «Ти ще молодий – під старість каятимешся...

Бог

Бог не запитає

Бог не запитає тебе, яким автомобілем їздив, але ...

постимо

ЧАС РЕАНІМУВАТИ ДУШУ

Після темної ночі настає світанок. Кожного ранку, коли ми відкриваємо очі...

блаженіший

20 ТЕЗ БЛАЖЕННІШОГО СВЯТОСЛАВА ПРО ХРИСТИЯНСЬКЕ ПОДРУЖЖЯ

В ефірі проекту “Відкрита церква” глава УГКЦ відповів ...