Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Слава Ісусу Христу! Довгий час мала проблеми з ногами. Зробили операцію на вени. Пройшло паро років після операції і побачила в одному місці почервоніла нога, почула болі. Здавалось таке подібне до відкриття рани на нозі. До лікарів не зверталася. Молилася до багатьох святих. Я маю миро св. Філомени. Помастила ногу миром св. Філомени і почала відмовляти дев’ятницю. Скоро почула полегшення і в цьому місці гарно зажило. Складаю щиру подяку св.  Філомені, Матінці Божій, Ісусові Христові і всім святим.

Горак Надія (Львіська обл., м. Мостиська)

Назад
Автор: Святі Отці

Вислови про Євхаристію

Дата публікації: 14-08-2009

Що є знаменом тих, що їдять хліб і п'ють чашу Господню? Безнастанно у пам'яті заховувати Того, який за нас помер і воскрес. Що є знаменом того, що зберігає ту пам'ять? Вже не для себе жити, але для Того, що за нас помер і воскрес (св. Василій Великий, МПр. 80)

Щоденно причащатися і приймати св. Тіло і Кров Христа - це добре й дуже корисно, бо Христос ясно сказав: «Хто їсть моє Тіло і п'є мою Кров, має життя вічне» (Ів. 6:56). І хто ж буде сумніватися, що бути безнастанно учасником Життя - це жити щасливим і багатим життям? Ми в Кесарії причащаємося чотири рази кожного тижня: в неділю, середу, п'ятницю і суботу, а в інші дні, якщо випаде пам'ять Святого (се. Василій Великий, Лист 93).

Коли хтось приступає до святого Причастя Тіла і Крові Христової не задумуючись над причиною, задля якої воно дається, той не має жодної користі. А хто негідно причащається, той осуджений (св. Василій Великий, МПр. 21).

У якому розумінні треба їсти Тіло й пити Кров Господню? На спомин послуху Господа аж до смерті, щоб ті, що живуть, вже не для себе жили, а для Того, хто за них помер і воскрес (се. Василій Великий, МПр. 21).

Як багато людей сьогодні говорить: Я бажав би побачити Христове обличчя, образ, одяг, взуття! Ось, ти бачиш Його, дотикаєшся до Нього, споживаєш Його. Ти бажаєш бачити Його одежу, а Він дає тобі себе самого, і не тільки бачити, але й дотикатися, взивати і споживати. Тож ніхто не повинен приступати ані недбало, ані легкодушно, але всі з полум'яною любов'ю, з гарячим запалом і бадьорістю (се. Іван Золотоустий, Гомілія 83, на Мт.26:26-28).

Велика кара чекає тих, що негідно причащаються. Подумай, як ти обурюєшся на зрадника і на тих, що розп'яли Христа. Тож вважай, щоб і ти не став винним проти Тіла і Крові Христової. Вони умертвили всесвяте Тіло, а ти приймаєш Його нечистою душею після стількох великих добродійств (св. Іван Золотоустий, Гомілія 83, на Mm. 26:26-28).

Чистішою від сонячних променів повинна бути рука, що роздроблює це Тіло; уста, що наповняються духовним вогнем; язик, що багриться страшною Кров'ю? Подумай, якої честі ти вдостоївся, якою насолоджуєшся трапезою! Ангели, коли Його бачать, тремтять; вони не сміють глянути на Нього без страху через ясність, що звідти виходить, - ами Ним живимося, з Ним єднаємося і стаємо одним тілом, одною плоттю з Христом (св. Іван Золотоустий, Гомілія 83, на Mm. 26:26-28).

Скоріше віддам своє життя, ніж недостойного причащу Крові Господньої. Скоріше проллю власну кров, ніж причащу тією страшною Кров'ю того, кого не можна (св. Іван Золотоустий, Гомілія 83, на Mm. 26:26-28).

Наміряючись приступити до страшної і божественної цієї трапези і священного тайнодійства, робіть це зі страхом і трепетом, з чистою совістю, з постом і молитвою... Подумай, людино, до якої жертви ти наміряєш діткнутися, до якої при¬ступити трапези. Зверни увагу на те, що ти - земля і попіл - причащаєшся Крові й Тіла Христового (св. Іван Золотоустий, Гомілія на Різдво Христове).

Будемо приступати з трепетом, дякувати, припадати, визнаючи свої гріхи, проливати сльози, оплакувати свою нужденність, засилати до Бога сердечні молитви і, таким чином, очистивши себе, тихо та з належною побожністю підходити так, як ті, що наближаються до небесного Царя. А прийнявши непорочну і святу жертву, будемо її цілувати, леліяти зором, зігрівати свій дух, щоб наші молитовні сходини не послужили на суд або осудження наше, але до невинності душі, до любові, до чесноти, до примирення з Богом, до тривкого миру і запоруки безчисленних благ, щоб і ми себе освятили і ближнім дали повчання (св. Іван Золотоустий, Гомілія на Різдво Христове).

Вірте, що й сьогодні готується та сама Вечеря, в якій Він сам брав участь. Одна від одної нічим не різниться. Не можна сказати, що цю готує людина, а ту готував Христос; навпаки, і цю і ту готував і готує Він сам. Коли бачиш, що священик подає тобі Святі Дари, то думай, що це робить не священик, але сам Христос простягає до тебе руку... Ця Тайна вимагає, щоб ми були досконало чисті, не тільки від крадежу, але й від малої ворожнечі. Ця Тайна - це Тайна миру (св. Іван Золотоустий, Гомілія 50, на Mm. 14:23-3).

Щоб не тільки любов'ю, але і ділом бути нам членами Христового Тіла, будемо причащатися тієї поживи, яку дав Христос, щоб виявити свою велику любов до нас. Він з'єднав самого себе з нами, даючи нам своє Тіло, щоб ми не творили нічого іншого, а тільки тіло з'єднане з Головою. І це є ознакою найсильнішої любові (св. Іван Золотоустий, Гомілія 46, на їв. 6:41-42).

Христос, щоб сильніше з'єднати нас з собою і показати свою любов до нас, дав бажаючим не тільки Його бачити, але й дотикатися Його Тіла, з'єднуватися з Ним, і насичувати Ним всяке бажання. Тож будемо відходити від тієї трапези, немов леви, що дихають вогнем, страшні для диявола, думаючи про ту любов, що її Він нам показав (св. Іван Золотоустий, Гомілія 46, на Iв. 6:41-42).

Кров Христова надає нам квітучого й царського вигляду; породжує красу, яку годі собі уявити; не дозволяє в'янути шляхетності душі, безнастанно її напоюючи й годуючи... Ця Кров, достойно прийнята, далеко відганяє від нас демонів, а до нас призиває ангелів і Владику ангелів. Демони тікають з того місця, де бачать Кров Владики, а ангели туди прибігають... Ця Кров спасіння наших душ. Нею душа вмивається, нею прикрашається, нею зогрівається. Вона робить наш розум яснішим від вогню, душу чистішою від золота. Ця Кров пролилася і зробила для нас небо доступним. Страшні, справді, таїнства Церкви, страшний, справді, жертовник (св. Іван Золотоустий, Гомілія 46, на Iв. 6:41-42).

«Чаша благословення, що ми благословляємо, хіба не є Причастям Христової Крові? (1 Кор. 10:16)... Дуже точно і страшно висловився Апостол, а зміст його слів такий: Те, що в чаші, є те саме, що витекло з ребра Господнього, тим ми і причащаємося... «Хліб, що ламаємо, чи не є Причастям Христового Тіла?» (1 Кор. 10:16)... Як Тіло з'єднане з Христом, так і ми через той хліб єднаємося з Ним. А чому я додав: що його ламаємо? Тому, що це діється в Євхаристії, а на хресті того не було... Що таке цей Хліб? Тіло Христове! Чим стають ті, що причащаються? Одним Тілом Христовим. Як хліб постає з багатьох зерен і стає одним, так і ми єднаємося один з одним і з Христом (св. Іван Золотоустий, Гомілія 24, на 1 Кор. 10:16).

Додати власний коментар

*
*
Що є сумою 2 і 7?

Духовність

книга

КНИГА ПСАЛМІВ: ЧОГО МИ НЕ ЗНАЄМО?

Що ми знаємо про цю книгу Старого завіту...

папа

МАЙБУТНЄ — ЦЕ НЕ „Я“, А „МИ“

Папа Франциск виступив на відомій конференції TED ...

блаженіший

Великоднє послання Блаженнішого Святослава

Сьогодні по всьому Всесвіту лунає радісний одноголосий благовіст: «Христос воскрес!...

радість

2 речі, які треба зробити

ще до кінця Великого Посту: більше доброзичливості, менше нарікання ...

Христос

УРОКИ ДОБРОЇ СПОВІДІ ВІД ЄФРЕМА СИРИНА

Іншому ворог навіює такий помисел: «Ти ще молодий – під старість каятимешся...

Бог

Бог не запитає

Бог не запитає тебе, яким автомобілем їздив, але ...

постимо

ЧАС РЕАНІМУВАТИ ДУШУ

Після темної ночі настає світанок. Кожного ранку, коли ми відкриваємо очі...