Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Назад
по Марія Колодій
Автор: о.Віталій Тарасенко

Хресне батьківство – це духовний захист для дитини

Дата публікації: 15-06-2010
дитя
Дати початок життя – це дуже важливо, але бути далі тою, котра підтримує життя – це друга велика відповідальність. Вони між собою є дуже пов’язані і не можуть бути одна без одної.

У цей особливий день Материнства хочу звернути увагу на “Хресне батьківство”, котре приходить із духовним народження дитини у часі святого Хрещення. Хресні батьки тримають дитину на руках і свідчать своєю присутністю, що це нове створіння буде мати підтримку у своєму духовному житті.

Хресні батьки – це не якісь другі батьки для дитини, а це основні відповідальні за перші кроки духовного життя маленького християнина. Тому, подарунки на День народження не є настільки важливі, як духовна підтримка. Хресні батьки мають навчити молитись, ходити до церкви, вірити в Бога, мають передати дитині основи духовного життя. Ця наука має передаватися усним повчанням і прикладом життя.

Так, як земські батьки постійно пам’ятають про свою дитину, так і хресні повинні пам’ятати у духовний спосіб  про неї, тобто молитвою. Як це гарно, коли дитина росте у гармонійному поєднанні любові земських і духовних батьків! І як це сумно, коли дитина почувається духовною сиротою...

Ми маємо пам’ятати, що земське батьківство дає початок земського життя, а духовне – духовного. Батьки земські співпрацюють з Богом у ділі творення. Бог дав життя першій людині і батьки продовжують давати життя іншим поколінням. Духовні батьки співділають із Творцем у Ділі Спасіння. Тому бути хресною мамою і батьком – це велика честь і достойність.

Дехто думає, що хресне батьківство залежить від присутності на Богослужінні Хрещення. Не зовсім так воно є. Звичайно, що присутність є бажаною, але не обов’язковою. Обов’язковим є взяти відповідальність за духовне життя малюка і цю відповідальність нести ціле життя. Можна бути хресною мамою чи батьком, навіть, по кількох роках після хрещення. Основне – це духовна опіка! Також це стосується і вікової різниці: старший духовно може бути духовним наставником для старших віком.

Сьогодні схиляємо голову перед нашими земськими матерями, котрі нам дали тілесне життя і молимось за них, і благословляємо їх здоров’ям і щастям неземним. Дуже часто наші рідні матері ставали і нашими духовними матерями і за це ще більша їм честь і визнання нашої вдячності.

Згадуємо сьогодні материнство земське і особливо вирізняємо материнство духовне тих жінок, котрі посвятили своє життя на духовне служіння – а це монахині і богопосвячені особи.

Тож нехай Пресвята Богородиця, наша Небесна Мати, завжди опікується нами, її духовними дітьми.

http://www.rozdum.org.ua/?p=897

Додати власний коментар

*
*
Що є сумою 8 і 7?

Духовність

папа

МАЙБУТНЄ — ЦЕ НЕ „Я“, А „МИ“

Папа Франциск виступив на відомій конференції TED ...

блаженіший

Великоднє послання Блаженнішого Святослава

Сьогодні по всьому Всесвіту лунає радісний одноголосий благовіст: «Христос воскрес!...

радість

2 речі, які треба зробити

ще до кінця Великого Посту: більше доброзичливості, менше нарікання ...

Христос

УРОКИ ДОБРОЇ СПОВІДІ ВІД ЄФРЕМА СИРИНА

Іншому ворог навіює такий помисел: «Ти ще молодий – під старість каятимешся...

Бог

Бог не запитає

Бог не запитає тебе, яким автомобілем їздив, але ...

постимо

ЧАС РЕАНІМУВАТИ ДУШУ

Після темної ночі настає світанок. Кожного ранку, коли ми відкриваємо очі...

блаженіший

20 ТЕЗ БЛАЖЕННІШОГО СВЯТОСЛАВА ПРО ХРИСТИЯНСЬКЕ ПОДРУЖЖЯ

В ефірі проекту “Відкрита церква” глава УГКЦ відповів ...

чистилище

5 міфів про чистилище

5 міфів про чистилище, в які вірить багато людей (Можливо, навіть ви!) ...