Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Назад
по Жива Вервиця
Автор: credo-ua.org

Християни без воскресіння

Дата публікації: 11-09-2013

Християни повинні безстрашно звіщати Ісуса, без фальшивого сорому, але й без тріумфальності. Про це Папа Франциск говорив під час ранкової проповіді у вівторок, 10 вересня. Коментуючи прочитаний під час Святої Меси уривок з Послання святого Павла до Колосян, Святіший Отець застеріг перед небезпекою ставати християнами «без воскресіння».

Ісус воскрес, Він переміг смерть і гріх, але, іноді, дуже важко зрозуміти цю дійсність. «Існує багато християн без воскресіння, християн без воскреслого Христа: вони супроводжують Ісуса до гробу, плачуть, висловлюють свою любов до Нього, і на цьому зупиняються», – сказав Святіший Отець, виокремивши три категорії таких християн: боязкі, ті, які соромляться і ті, що діють напоказ. Вони, за його словами, ще не зустрілися з воскреслим Христом.

Боязкі схожі на учнів з Емаусу, які втікають до свого села, до апостолів, які замкнулися в домі зі страху перед юдеями. В нашому світі, де бачимо значний науковий поступ, визнавати, що Христос воскрес іноді стає соромно, і таких святий Павло перестерігає, щоб не давали себе звести людськими мудруваннями. А треті – це ті, які «всередині свого єства не увірували у воскресіння», але хочуть своїми зусиллями «створити величніше воскресіння», ніж оте справжнє. Вони чинять багато речей напоказ, але коли приглянутися до їхніх слів і жестів, то бачимо, що там відсутня глибока віра у Воскреслого. «А Він – переможець. Він переміг, – наголосив Папа. – І саме тому, без страху, безбоязно, без показовості, просто споглядаючи Воскреслого Господа, Його красу, можемо також вкласти пальці у Його рани та руки в бік».

У читанні з Євангелії прозвучала розповідь про те, як люди приходили слухати Ісуса, а багато хворих намагалися до Нього доторкнутися, бо з Нього «виходила сила, яка всіх зціляла». «Наша віра, віра у Воскреслого – ось що перемагає світ. Йдімо до Нього, дозвольмо, як і ці недужі, щоб Він, Його сила доторкнулася до нас, бо Він – з плоті і костей, Він не є духовною ідеєю, яка проминає. Він – живий, а, властиво, – Воскреслий. І, таким чином, переміг світ. Нехай Господь подасть нам ласку зрозуміти ці речі і жити ними», – побажав Святіший Отець.

За матеріалами: Радіо уВатикан

Додати власний коментар

*
*
Що є сумою 4 і 4?

Духовність

книга

КНИГА ПСАЛМІВ: ЧОГО МИ НЕ ЗНАЄМО?

Що ми знаємо про цю книгу Старого завіту...

папа

МАЙБУТНЄ — ЦЕ НЕ „Я“, А „МИ“

Папа Франциск виступив на відомій конференції TED ...

блаженіший

Великоднє послання Блаженнішого Святослава

Сьогодні по всьому Всесвіту лунає радісний одноголосий благовіст: «Христос воскрес!...

радість

2 речі, які треба зробити

ще до кінця Великого Посту: більше доброзичливості, менше нарікання ...

Христос

УРОКИ ДОБРОЇ СПОВІДІ ВІД ЄФРЕМА СИРИНА

Іншому ворог навіює такий помисел: «Ти ще молодий – під старість каятимешся...

Бог

Бог не запитає

Бог не запитає тебе, яким автомобілем їздив, але ...

постимо

ЧАС РЕАНІМУВАТИ ДУШУ

Після темної ночі настає світанок. Кожного ранку, коли ми відкриваємо очі...