Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Назад
Автор: о. Віталій Тарасенко

Заповідь любові

Дата публікації: 30-05-2011

Люби Господа, Бога твого, всім твоїм серцем, усією твоєю душею і всією думкою твоєю
Матея 22:34-46

У нашому людському житті ми можемо зауважити те, що ми є оточені різними заповідями: на рівні соціальному і юридичному, державному і сімейному, в роботі і у відпочинку, у здоров’ї і харчуванні і т.д.  Може скластися враження, що наше життя повністю наповнене різними правилами, дороговказами, порадами, вказівками, законами та обов’язками. Кожне порушення може мати негативні наслідки, а виконування їх може гарантувати успіх.

Хтось із розумних зауважив, що скільки є людських видумок, стільки має бути законів. Зауважмо, що правила і закони постійно змінюються, доповнюються і виправляються. Адже, все передбачити неможливо, а якесь рішення має бути, щоб все проконтролювати і врегулювати.

Ми, коли приходимо у цей світ, де кожний різний у характері, поглядах, талантах, можливостях, маємо мати бодай якусь спільну основу, однакову для всіх. У якісь мірі ми не любимо закон, бо він в дечому може нас обмежити. Тому люди, зрікаючись і приймаючи разом, творять можливість спільного життя. Дають один одному гарантію на що можна розраховувати і в чому може бути цілковита довіра. Коли немає основ, є безлад і хаос, постійна напруга, тоді перемагає закон: сильніший виживає. А перед заповіддю всі рівні!

Можна заплутатися серед багатьох заповідей 
Євреї крім 10 заповідей мають ще різні приписи, які поміщаються у книзі Талмуд. Всіх запам’ятати неможна і мабуть прослідкувати, щоб все буде згідно вказівок, також. Отож, люди можуть попасти в трудність, коли перед ними постане вибір: що ж робити? Це буде згідно заповідей чи ні?

Заповіді – це початок 
Христос показує джерело Премудрості, з якого витекло все, що є у цьому світі:Любов
Як пише Апостол Павло: “Любов є виконання закону”. Тому що з любові все почалось і задля самої Любові все було створено. Таким чином, Божі заповіді – це не обмеження, а пригадка початку, Буття. Це основа нашого життя.

“Люби Господа, Бога твого, всім твоїм серцем, усією твоєю душею і всією думкою твоєю” і “Люби ближнього твого, як себе самого” – це початок всього людського: наших думок, слів, вчинків, планів і виборів. Ці заповіді не є лише ціллю, дороговказом, законом. Вони є найперше пригадкою про те найважливіше для існування ЛЮДСТВА. Любити потрібно продовжувати!

Любов була основою всього і тому все, що є в світі буде існувати до того часу, поки заповідь Любити буде виконуватися правильно.

Заповідь любові була і завжди є в середині нас 
Якщо ми були створені із Любові і є частиною Любові, то вона перебуває в нас. Тоді звідки береться зло? 
Як і колись, злий дух нас обманює і з цього обману виходить гріх, знищення самої любові. Багато чого було знищено в цьому світі і далі продовжується через причину обману. 
Людина ніколи не може зробити відразу зло. Вона поступово вводиться в обман і поступово засліплюється злом. Наприклад: вистачає замінити поняття “Бога” на якогось божка, і людина, виконуючи заповідь любові, буде любити ідола і цим буде знищена. А ще: поняття “любов” можна замінити на якусь пристрасть, захоплення, ідеалізування. Така любов приведе до розчарування і блуду. Скільки гріхів було зроблено в ім’я такої “блудної любові” Чим далі ми відходимо від Бога, ти дальше ми відходимо від правдивого поняття “Любові” і “Бога”

На ці дві заповіді ввесь закон і пророки спираються 
Коли все, що в нас і довкола нас, буде мати за основу Любов Божу, то спасіння ми будемо мати вже тут на землі, яке виявиться у своїй повноті у Небі.

http://www.rozdum.org.ua/?p=1187

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, додайте 7 й 5.

Духовність

книга

КНИГА ПСАЛМІВ: ЧОГО МИ НЕ ЗНАЄМО?

Що ми знаємо про цю книгу Старого завіту...

папа

МАЙБУТНЄ — ЦЕ НЕ „Я“, А „МИ“

Папа Франциск виступив на відомій конференції TED ...

блаженіший

Великоднє послання Блаженнішого Святослава

Сьогодні по всьому Всесвіту лунає радісний одноголосий благовіст: «Христос воскрес!...

радість

2 речі, які треба зробити

ще до кінця Великого Посту: більше доброзичливості, менше нарікання ...

Христос

УРОКИ ДОБРОЇ СПОВІДІ ВІД ЄФРЕМА СИРИНА

Іншому ворог навіює такий помисел: «Ти ще молодий – під старість каятимешся...

Бог

Бог не запитає

Бог не запитає тебе, яким автомобілем їздив, але ...

постимо

ЧАС РЕАНІМУВАТИ ДУШУ

Після темної ночі настає світанок. Кожного ранку, коли ми відкриваємо очі...