Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Назад
по Жива Вервиця (adm)
Автор: credo-ua.org

Церква повинна плекати любов до народу

Дата публікації: 24-07-2015
блаженіший

Блаженніший Любомир Гузар, архиєпископ-емерит УГКЦ в ефірі «Радіо Марія» ділиться думками про ситуацію в Україні, застерігає від ненависті та закликає мати надію на Господа.

Хабарників требі називати по імені

Корупція- велике лихо, яке підточує наше суспільство і хто б це не був, прості люди чи інтелігенція, людина повинна дуже виразно на це реагувати та осуджувати. Не можна залишатися без слів та дій. Якщо люди змушені платити хабарі за те, що повинні мати по праву, потрібно голосно про це говорити. Я вважаю, що засоби масової  інформації зобов’язані підхоплювати та поширювати такі свідчення. Хабарників треба ідентифікувати, називати їх по імені, адже вони думають виключно про власне збагачення, прикро, але таким людям бракує сумління, гідності, розуміння своїх обов’язків та прав. Євангеліст Лука оповідає про людей, котрі приходили до Йоана Хрестителя. Вони сповідалися, каялися у власних гріхах і питали: «А що нам робити?» і пророк відповідав митарям та воякам: «Не вимагати нічого, що вам не належить». Тому, це слово і сьогодні актуальне.

Проповідники повсякчас повторюють яким лихом і гріхом є хабарництво. Церква не повинна втратити нагоди опам’ятати цих людей, повернути їх з дороги гріха, нагадати про обов’язки перед Господом, адже хабарництво це не лише справа грошей, але й справа гріхів, які є набагато важливіші.

Влада повинна виконати одне з найважливіших завдань — зберегти довіру народу

Держава повинна діяти свідомо та відповідально, не накладаючи на людей більше тягарів, ніж вони зможуть знести. А народ, у свою чергу повинен лояльно, але протестувати проти кривди. У багатьох країнах, Європи коли народ відчуває, що його утискають, люди виходять з дому без зброї і мирно маніфестують про цю несправедливість. Ми, українці не повинні соромитись. Коли щось болить- необхідно сказати про це, а вже тоді чинники влади мусять застановити, чи прохання людей є слушні. Влада зобов’язана дуже ясно пояснити населенню чому діється так чи інакше, адже народ не є ворогом своєї Батьківщини, ми готові потерпіти заради неї, якщо необхідно, але без роз’яснення ситуації, люди набираються переконання, що утиски не є потрібними. Влада повинна виконати одне з найважливіших завдань — зберегти довіру народу.

Завданням Церкви є виховання відчуття патріотизму

Церква має два основних завдання. По-перше: заохочувати людей до молитви, Ісус Христос вчить нас довіряти Батькові взиваючи до Нього та пам’ятати, що нічого не діється без волі Божої. А по-друге: ми повинні мати співчуття до людей, що постраждали.

Окрім того, я вважаю, завданням Церкви є виховання відчуття патріотизму. Господь Бог дав нам батька і матір, заповідав шанувати та дбати про них, і на цілому світі це дві найважливіші для людини особи про яких вона піклується. Також, Господь дав нам Батьківщину. Я народився українцем, не хорватом чи французом, а саме українцем. Я повинен сприймати свою країну і свій народ і любити їх так, щоб бути готовим послужити найвищою жертвою. Церква повинна плекати та ширити цю любов до народу, однак застережу, поширюючи цю любов, Церква  не повинна ширити ненависть до будь-якого іншого народу. Ми повинні просити Господа, щоб вчинив нас правдивими патріотами власного народу, без ненависті, без нападу на інших, але з думкою про те, що є добре для свого народу. Святе Письмо ясно нам говорить, що не можна нікого ненавидіти, молитися потрібно за усіх, а чим більший грішник, тим більше молитви потребує, тут Ісус Христос не залишає нам жодного сумніву. Ми не можемо обирати за кого молитися, молимося за усіх, так само і любити маємо усіх, щоб Господь кожну людину напоумив і наставив, аби вона сповнювала Його волю. Ми повинні зрозуміти, що молячись за ворогів ми не облегшуємо їм можливість робити нам шкоду, а навпаки таким чином допомагаємо їм побачити правду, Божу волю та любов. Тобто не за їхній успіх у злому, а за навернення до добра.

Ненависть — велике лихо. Потрібен довгий час, аби загоїти цю рану між українцями та нашими противниками. Диявол спонукає людину до найгірших почувань. Знаємо з історії століть яким лихом була ненависть, через яку люди не лише погорджували один одним, а й цілком свідомо хотіли робити зло. На щастя, маємо й інші випадки з не такого давнього часу, коли народи, котрі жили непримиримо між собою знайшли спільну мову. Наприклад, у минулому столітті Франція та Німеччина мали сильне напруження у стосунках, війни та прояви ненависті, однак сьогодні з Божою допомогою вони зуміли це подолати і демонструють повагу та підтримку один до одного. Диявол напустив лиха і порізнив людей, але він не всемогутній. Добра воля, розум та молитва можуть навернутися. З Божою допомогою, сподіваюся, що наші народи зрозуміють, що потрібно перш за все не розпалювати ненависті, і мати усвідомлення, що навіть якщо існує напруження, то з доброї волі усе можна подолати.

Також, ми повинні співчувати постраждалим. Понад мільйон осіб залишили власну домівку і блукають, шукаючи нового житла, роботи та способу існування. Пригадую, під час Другої Світової Війни, наша родина вижила на чужині дякуючи тому, що добрі люди нам допомагали, тому чинимо добре, коли виявляємо милосердя  та облегшуємо життя тим, котрі зараз переживають злидні через те, що з різних причин змушені були покинути власний дім. Це те, про що повинні думати церковні громади: «Як найкраще таким людям допомогти, як дати їм відчути, що їх шанують  і сприймають як братів і сестер?».

Господь знає як вчинити вірно

Кожна обставина, а тим більше така обставина як війна є нагодою робити добро. Якщо Господь допускає цю ситуацію, значить Він має якийсь хороший план і інтерпретувати це я неможливо, але що б не сталося, Бог хоче, аби ми чинили добро. Наприклад, хтось хворіє. Хвороба це прикра справа, але Господь дає можливість його ближнім допомогти. У своїй молитві я не даю Богові поради про те, що і як треба робити. Я знаю, що у Небі маємо Батька, молячись, кажемо: «Отче, наш..», звертаємося до Бога як до найдорожчої особи. Оскільки щиро вірю у це, то не нав’язую Господу своїх поглядів, а приходжу до Нього і кажу: «Татуню, допоможи!», а Він знає як вчинити вірно, завжди можна побачити, як Господь Бог опікується людьми.

Я маю Духа Радості, залишаюся з надією навіть при такій складній ситуації в країні. Для цього стараюся дуже свідомо і серйозно молитися «Отче наш», всі ми є добром в руках Отця, який нами опікується. Ніщо не діється без Божої волі, а усе, що походить від Бога є на благо. Я знаю, що Він нас любить. Завжди кажу: «Господи, ти знаєш!».

http://www.credo-ua.org/2015/07/138516


Додати власний коментар

*
*
Що є сумою 9 і 6?

Суспільство

папа

15 простих учинків милосердя, про які ми часто забуваємо

Папа Франциск слушно зазначає: «Він [Господь] цікавиться кожним з нас; Його любов не дозволяє Йому бути байдужим до того, що відбувається з нами...

життя

Чи можна дітям дивитися телевізор?

Персонажі з телеекрану близькі нам — вони постійно входять у наші домівки, щоденно гостюють у них і можуть впливати на нас. Зайве доводити, що саме діти найбільше на це вразливі. Дитина «живиться» нашим прикладом, цінностями, які їй передаємо, радісною атмосферою в родині, стосунками, що поєднують її батьків. То ж чому маємо звертати увагу на те, що показує телебачення? ...

життя

Анорексія: медична проблема чи гріх?

Проблеми, пов’язані з харчуванням (так звані розлади травної системи) поширеніші, аніж може здатися більшості з нас. Вік цих розладів постійно знижується; вони охоплюють не лише дівчат, але й юнаків; страждають від них також і дорослі — можливо, у менш очевидних формах...

життя

Як подолати страх?

Ніщо не викликає у людей такого страху, як… інші люди. Та як це працює? Адже я боюся тих, хто мені просто не подобається, чи не так? Про що ні з ким — навіть із самим собою — я не наважуюсь розмовляти? Невже особи, що нині пробуджують у мені страх, нагадують людей, яких я боявся у минулому? ...

блаженіший

Докотилась Україна…

У народі з’явилися анекдоти про вітчизняні суди. Коли під час судової розправи підсудному нададуть слово, він повинен починати таким запитанням: «Достойний пане суддя, прохаю мені відразу сказати, скільки я маю вам заплатити за прихильний вирок», або «Достойний пане суддя, відповідатиму на ваші запитання тільки після того, як ви, поклавши руку на Біблію чи на Конституцію, заявите перед нами всіма, тут зібраними, що видаючи судовий вирок, не приймали хабарів та не слухали наказів влади» ...

митрополит Андрей

10 правил бізнесу від Андрея Шептицького

У липні минуло 150 років від дня народження митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. Він мислив out of the box, мав надзвичайний підприємницький хист і був відкритим до інновацій. Він інвестував у нафтовидобуток, нерухомість у Європі та навіть золоті копальні на о. Суматра в Індійському океані. Доходи від бізнесу спрямовував у майбутнє: освітні, соціальні проекти, чимало з яких працюють і розвиваються тепер (Український Католицький Університет, Народна лічниця, Національний музей і таке інше). Сьогодні, на основі вчення Шептицького, викладач соціальної економіки Зеновій Свереда заснував Академію Етики та Економіки, яка має амбітну мрію підвищувати добробут українців ...

Україна

70 років тому закінчилася Друга світова війна

2 вересня світ відзначає 70-ту річницю завершення Другої світової війни. У цей день 1945 року на борту американського лінкора «Міссурі» було підписано Акт капітуляції Японії представниками цієї країни, США, Китаєм, Великою Британією та СРСР. Від радянської сторони його підписав українець з Уманщини генерал-лейтенант Кузьма Дерев’янко ...

аборт

Чому центр «планування батьківства» не може обійтись без абортивної клініки?

Відомий американський блогер та журналіст Нью-Йорк Таймс Росс Доутат, відомий своїми консервативними поглядами, засуджує найпоширеніші методи планування батьківства у бізнес‑імперії «Planned Parenthood» («Плановане батьківство») ...

Архів новин