Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Назад
по Жива Вервиця (adm)
Автор: credo-ua.org

15 простих учинків милосердя, про які ми часто забуваємо

Дата публікації: 14-12-2015
папа

Папа Франциск слушно зазначає: «Він [Господь] цікавиться кожним з нас; Його любов не дозволяє Йому бути байдужим до того, що відбувається з нами».

У період Адвенту, радіючи в очікуванні на прихід Спасителя та роздумуючи над словами Святішого Отця на початок Ювілейного Року, ми зібрали список простих актів милосердя. Вони можуть здатися незначними, але насправді це істинні та конкретні прояви Божої любові. Серце, що кориться Богові, не може постійно залишатися байдужим до інших. Не позбавляйте світ вашої усмішки, вашого сміху та уповання на Бога, що живе в вас! Світ потребує цього!

«Аби втілити на практиці це свідчення милосердя, необхідна зустріч із Господом, який перемінює серце та світогляд людини. Справді, це — свідчення любові Бога до кожного з наших братів і сестер (…), яке показує істинний сенс християнського милосердя. Благодійність не може бути зведена до простого гуманізму або до проекту людського розвитку. Матеріальна допомога, хоч необхідна, однак не становить найважливішого елементу милосердя, що є участю у Христовій любові, отриманій та розділеній з іншими. Кожна справжня благодійна акція, таким чином, це матеріальний прояв Божої любові до чоловіків та жінок, і, тим самим, стає проголошенням Євангелія», — навчає Бенедикт XVI.

1. Усмішка! Християнин завжди сповнений сміху і щастя!

Ми можемо цього не помічати, але коли ми усміхаємося, то покращуємо настрій оточуючих, хоч би де ми знаходилися — на роботі, вдома чи в школі; радість християнина це благословення для інших та для нас самих. Із Христом, присутнім у вашому житті, ви ніколи не сумуватимете!

слухати

2. Вислуховуйте інших з любов’ю, а не з осудом.

Що є більш людяним, ніж уміння слухати? Кожна розказана нами історія зближує нас з іншими. І це не просто слова — це частина нашого життя, яку ми ділимо з кимось, коли слухаємо. Розділяти та вислуховувати — це акти любові, що роблять наші стосунки тіснішими.

допомога

3. Завжди будьте вдячними (навіть якщо ви не «зобов’язані»).

Ніколи не звикайте до думки, що ви щось отримуєте, бо вам це потрібно або ви якимось чином це «заслужили». Все, що ми отримуємо, —дар; ніхто нічого нам не «винен» (навіть якщо ми за це платимо). Завжди дякуйте! Будете вдячними — будете щасливішими!

любити

4. Не забувайте говорити іншим, як сильно ви їх любите.

Ви знаєте, що любите свою сім’ю, та чи знають вони про це? Проявляти ласку, обіймати й казати, що ви відчуваєте, — ніколи не буде зайвим. Якби Ісус не став людиною, ми б ніколи не зрозуміли, що Бог є Любов.

хатні справи

5. Допомагайте, коли це необхідно, аби інші могли відпочити.

Це «працює» у сім’ях: коли хтось потребує відпочинку, вам слід узяти на себе ініціативу й допомогти з обов’язками, особливо якщо ви це помітили, перш ніж вас попросили. Ніщо не може бути кращим або милішим, аніж коли хтось робить перший крок, щоб допомогти у дрібних житейських справах. Коли ми допомагаємо одне одному виконувати наші щоденні обов’язки, життя стає кращим і легшим!

вітання

6. Вітайте людей, з якими ви щодня зустрічаєтеся, — усмішкою.

Вітаючись із людьми, яких бачите щодня, ви розпізнаєте важливість того, що вони роблять. Люди люблять, коли ви визнаєте, які вони важливі для вас, позаяк ви справді помічаєте їх, а їхня присутність/відсутність «робить різницю»!

батьки

7. Розмовляйте зі своїми батьками по телефону або за допомогою інших засобів зв’язку.

Ви живете окремо від них; ви незалежні й маєте щільний графік і, можливо, свою власну сім’ю. Коли ви знаходите час, щоб турбуватися про своїх батьків, — вони зворушені, що ви думаєте про них, бо ж вони люблять вас чути. Будьте уважні до їхніх потреб, просто дізнаючись, як у них справи. Для цього небагато треба, і це прекрасний жест подяки.

речі

8. Візьміть те, що ви не використовуєте, і віддайте тим, хто цього потребує.

Думаєте зараз про свою улюблену сорочку: ту, що ви не знімали, коли вам було 17? А що як віддати новий улюблений одяг підліткові, який не має аж надто багато вбрання? Цінувати те, що маємо, — добре; але не варто пильнувати це заздрісно і громадити без потреби… радше варто бути щедрими з речами. Хтось може отримати велику користь від речей, за які ми так тримаємося.

допомога

9. Зупиніться, аби допомогти. Чувайте — хтось дуже потребує вашої підтримки.

Що тут додати? Не має значення, чи це задачка з математики, просте питання чи голодна людина на тротуарі. Існує завжди хтось, кому може знадобитися наша допомога, і ми, безсумнівно, також потребуємо більшої допомоги, для самих себе! Замість того, щоб відбуркуватися «це його/її проблема» або «це не моя справа», ми, поєднуючи нашу великодушність із конкретною допомогою, служимо Христові в особі нашого ближнього.

спілкування

10. Виправляйте інших любов’ю, а не зі страхом.

Як батьки, вчителі або друзі, ми часто опиняємося у становищі, коли маємо можливість наставляти або виправляти інших. З іншого боку, наш довірений друг повинен почуватися безпечно, вказуючи на наші недоліки або помилки, бо ж він хоче, аби ми їх усвідомили та стали кращими. Пам’ятайте: це працює тільки на фундаменті любові. Любов дозволяє нам не лише тимчасово зупинити проблему, але насправді її вирішити. Тим часом, прощення — це те, що дозволяє нам рухатися вперед, залишаючи позаду образи та помилки. Не бійтеся щиро і конструктивно критикувати інших (або, навпаки — приймати братерський докір у дусі смирення). Любов означає бажати найкращого ВІД і ДЛЯ інших, а також бажати давати усе найкраще від себе, заради тих, кого ми любимо. Таким чином, ми повинні бути лагідними та відкритими в наданні та отриманні братерської (або батьківської) критики.

прибирання

11. Прибирайте після себе вдома.

близькість

12. Підтримуйте інших.

Коли друг страждає і ви не знаєте, що ще для нього зробити, — ви завжди можете запропонувати йому своє співчуття, свою лояльність і чесноту християнської надії. Одна з найбільших утіх — знати, що ми не самотні: хтось любить нас і перебуває поруч у самому розпалі нашої боротьби та смутку.

спілкування

13. Помічайте деталі.

Коли ваші думки про друга або члена сім’ї глибокі, а не швидкоплинні або машинальні, ваша любов стає більш активною і щедрою. Наприклад, пам’ятаючи, що ваша подруга любить конкретний сорт квітів і даруючи саме їх, ви проявляєте свою любов і турботу в більш ніж лише загальному розумінні. Набагато краще відкрити свій розум та завжди думати про інших — це також наповнює наші серця.

допомога

14. Допомагайте іншим долати перешкоди.

Коли ми були молоді, ми допомагали іншим, не думаючи двічі. Чому не зараз? Донесіть чиїсь сумки, допоможіть літній людині перейти вулицю, підвезіть друга. Ці маленькі жести ніколи не забуваються. Будьте людиною, яка все ще вірить у хороше в нашому світі.

радість

15. Радійте успіхам інших.

Прості фрази і компліменти, як «Мої вітання!», «Я така рада за тебе!» або «Цей колір тобі дуже личить!» можуть поліпшити чийсь день, а також допомогти нам поглянути на інших та на самих себе не як на «об’єкти», а так, як кожного з нас бачить Господь.

За матеріалами: Catholic Link

http://www.credo-ua.org/2015/12/148202


Список коментарів

Коментовано: наталя | 2016-06-14

як легко зробити щось добре проте ми не завжди про це задумуємось іне діємо

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, додайте 5 й 6.

Суспільство

папа

15 простих учинків милосердя, про які ми часто забуваємо

Папа Франциск слушно зазначає: «Він [Господь] цікавиться кожним з нас; Його любов не дозволяє Йому бути байдужим до того, що відбувається з нами...

життя

Чи можна дітям дивитися телевізор?

Персонажі з телеекрану близькі нам — вони постійно входять у наші домівки, щоденно гостюють у них і можуть впливати на нас. Зайве доводити, що саме діти найбільше на це вразливі. Дитина «живиться» нашим прикладом, цінностями, які їй передаємо, радісною атмосферою в родині, стосунками, що поєднують її батьків. То ж чому маємо звертати увагу на те, що показує телебачення? ...

життя

Анорексія: медична проблема чи гріх?

Проблеми, пов’язані з харчуванням (так звані розлади травної системи) поширеніші, аніж може здатися більшості з нас. Вік цих розладів постійно знижується; вони охоплюють не лише дівчат, але й юнаків; страждають від них також і дорослі — можливо, у менш очевидних формах...

життя

Як подолати страх?

Ніщо не викликає у людей такого страху, як… інші люди. Та як це працює? Адже я боюся тих, хто мені просто не подобається, чи не так? Про що ні з ким — навіть із самим собою — я не наважуюсь розмовляти? Невже особи, що нині пробуджують у мені страх, нагадують людей, яких я боявся у минулому? ...

блаженіший

Докотилась Україна…

У народі з’явилися анекдоти про вітчизняні суди. Коли під час судової розправи підсудному нададуть слово, він повинен починати таким запитанням: «Достойний пане суддя, прохаю мені відразу сказати, скільки я маю вам заплатити за прихильний вирок», або «Достойний пане суддя, відповідатиму на ваші запитання тільки після того, як ви, поклавши руку на Біблію чи на Конституцію, заявите перед нами всіма, тут зібраними, що видаючи судовий вирок, не приймали хабарів та не слухали наказів влади» ...

митрополит Андрей

10 правил бізнесу від Андрея Шептицького

У липні минуло 150 років від дня народження митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. Він мислив out of the box, мав надзвичайний підприємницький хист і був відкритим до інновацій. Він інвестував у нафтовидобуток, нерухомість у Європі та навіть золоті копальні на о. Суматра в Індійському океані. Доходи від бізнесу спрямовував у майбутнє: освітні, соціальні проекти, чимало з яких працюють і розвиваються тепер (Український Католицький Університет, Народна лічниця, Національний музей і таке інше). Сьогодні, на основі вчення Шептицького, викладач соціальної економіки Зеновій Свереда заснував Академію Етики та Економіки, яка має амбітну мрію підвищувати добробут українців ...

Україна

70 років тому закінчилася Друга світова війна

2 вересня світ відзначає 70-ту річницю завершення Другої світової війни. У цей день 1945 року на борту американського лінкора «Міссурі» було підписано Акт капітуляції Японії представниками цієї країни, США, Китаєм, Великою Британією та СРСР. Від радянської сторони його підписав українець з Уманщини генерал-лейтенант Кузьма Дерев’янко ...

аборт

Чому центр «планування батьківства» не може обійтись без абортивної клініки?

Відомий американський блогер та журналіст Нью-Йорк Таймс Росс Доутат, відомий своїми консервативними поглядами, засуджує найпоширеніші методи планування батьківства у бізнес‑імперії «Planned Parenthood» («Плановане батьківство») ...

Архів новин