Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Назад
Автор: Католицький Оглядач

Королівство кривих дзеркал

Дата публікації: 21-03-2012

Уряд Британії обговорює легалізацію одностатевих шлюбів, але вважає образливим відкрите носіння хреста. Що в перспективі: скасування в судовому порядку Десяти заповідей? - Ось питання, якими багато хто задається в Обєднаному Королівстві, де Англіканська Церква, як і все суспільство, як ніколи близькі до розколу.

Коли ми засмучуємося через те, що нам не вистачає якихось необхідних, як здається, речей, корисно задуматися про тих, хто не має і того, що ти вважаєш таким же природним, як і здатність дихати. У минулому році в лікарні NHS державної служби охорони здоров'я в британському місті Ексетер, де Ширлі Чаплін 30 років пропрацювала медсестрою, їй раптом повідомили, що вона більше не може відкрито носити свій натільний хрестик. Натомість було запропоновано декілька варіантів: носити кліпси з зображеннями хреста; прикріпити хрестик з ланцюжком до бейджика; носити хрест на шпильці під уніформою. Ніякого героїзму - Ширлі просто відмовилася.

В якості причини заборони називалося порушення правил охорони здоров'я та безпеки: на думку керівництва лікарні, двосантиметровий хрестик, який Ширлі не знімає з 16 років, може подряпати пацієнта.

Сама Ширлі дотримується іншої думки щодо причин заборони: «У мене склалося враження, що керівництво лікарні утискає тільки християн, - говорить вона. - Я професійно виконую свої обов'язки і за 30 років нікого своїм хрестиком не подряпала. Це не питання безпеки пацієнтів та охорони здоров'я і не дрес-код. Вся справа в моєму прагненні захистити видимий символ моєї віри ».

З тих пір минув рік, але якщо щось і змінилося, то тільки на гірше: уряд Великобританії наполягає на тому, що християни не мають права відкрито носити хрестик на роботі. Саме цю точку зору міністри будуть відстоювати в Європейському суді з прав людини під час слухання справи за скаргою двох християнок, що борються за відновлення права відкрито носити хрест. У Британії офіційно заявлено, що носіння натільного хреста не є обов'язковою вимогою християнської релігії. Це дозволяє роботодавцям забороняти носіння хрестика в робочий час і звільняти працівників, які не підкоряються цій вимозі.

Правило Ексетерської лікарні, де після 30 років бездоганної роботи Ширлі Чаплін раптом стала піддаватися утискам через те, що її натільний хрестик могли побачити інші, говорить: «Співробітник, який хоче носити певний тип одягу або тип прикрас з релігійних чи культурних міркувань, повинен обговорити це питання зі своїм безпосереднім керівником, який не прийме необґрунтоване рішення ».

Чи було в її випадку рішення необґрунтованим? Навряд чи. Питання лише в тому, на чому воно ґрунтувалося. Коли Ширлі заперечила, що двом іншим лікарям дозволили носити хіджаби, їй відповіли, що це не суперечить правилам про стандарт уніформи. «Але якщо керуватися такою логікою, хіба не варто визнати, що хіджаб створює не менше проблем, ніж хрестик? Наприклад, є певний ризик для лікаря, якщо пацієнт схопить його за край хіджабу, крім того, під хіджабом легко ховати сліди різних захворювань». Їй відповіли, що на цей рахунок вона може бути спокійна - лікарі, яким дозволили носити хіджаби, повинні залишати відкритими кисті рук.

«Я з повагою ставлюся до ісламу і мусульман за їх відданість своїм поглядам, - каже Ширлі. - Але схоже, що єдиний стандарт уніформи медичної служби NHS на них не поширюється ». Вона впевнена, що стала жертвою релігійної дискримінації, яка стала «результатом політики уряду, який проголосив своєю метою дотримання балансу інтересів усіх груп громадян». «Але виходить, вони не проти образити саме мене», - додає Ширлі.

Вихована в суворих правилах Англіканської Церкви тих часів, коли про єпископа-гомосексуаліста і подумати ніхто не міг, Ширлі Чаплін говорить про віру, тільки якщо її про це попросять: «Я не виставляю на показ свою віру , не цитую Св.Письмо при кожному зручному випадку. Я не публічна людина ». В її маленькому будинку з видом на доглянутий сад і простори графства Девоншир на найпомітнішому місці - фотографії двох дорослих синів і трьох маленьких онуків, на полицях - книги з античності і альбоми з нумізматики - це хобі її чоловіка Павла. Він колишній водій швидкої допомоги, вони познайомилися на лікарняній вечірці в 1980 році. Мініатюрна, акуратна жінка, Ширлі за чашкою міцного чаю говорить про ті цінності, які лягли в основу її світогляду: допомагати іншим, бути чесною, любити свою сім'ю. Але здається, ці цінності вже відживають в Британії свій вік.

Вважається, що відмова уряду визнати за християнами право на носіння символів віри на робочому місці став реакцією на різкий протест лідерів Церкви проти планів уряду, спрямованих на легалізацію одностатевих шлюбів. Але в уряді думки на цю тему розділилися: рівно половина консерваторів в принципі проти легалізації одностатевих шлюбів, і лише 35 відсотків - однозначно «за», проте опитування, проведене Sunday Telegraph, показало, що більшості британців все ж близька ця ідея: 45 відсотків респондентів виступають на підтримку одностатевих шлюбів, 36 відсотків - проти, а 19 відсотків не змогли відповісти. І тільки в питанні носіння натільних хрестів уряд висловлює одностайність. Тепер суд у Страсбурзі розгляне, чи є заборона на носіння хрестика на роботі порушенням 1-го пункту статті 9 Європейської конвенції про права людини, яка говорить: «Кожен має право на свободу думки, совісті і релігії; це право включає свободу змінювати свою релігію або переконання і свободу сповідувати свою релігію або переконання як індивідуально, так і спільно з іншими, публічно або приватно, в богослужінні, навчанні, релігійних і культових обрядах ». В офіційній відповіді уряду говориться, що носіння натільного хрестика не є обов'язковим у християнстві і тому не підпадає під дію статті 9 конвенції.

Тим часом представники позивачки стверджують, що права християн захищені гірше, ніж права послідовників інших релігій, які користуються більшою свободою. Так, сикхи можуть носити традиційний тюрбан і сталеві браслети (кара), а мусульманки – хіджаб.

В минулому році Ширлі Чаплін і Надя Євейда подали скаргу в Європейський суд з прав людини. Скарга Наді Євейди була прийнята в судове провадження у Великобританії ще в 2006 році: за словами її роботодавця, Євейда порушила встановлений в компанії службовий дрес-код. Уродженка Туікенхема, західного передмістя Лондону, яка працювала за стійкою реєстрації авіакомпанії British Airways, Надя Євейда була звільнена за свій рахунок за відмову зняти або заховати натільний хрестик. Надя Євейда програла справу в Апеляційному суді, а в травні 2010 року їй було відмовлено в розгляді справи у Верховному суді. «Я хочу відкрито носити хрестик, щоб своїм прикладом показати іншим, що Господь їх любить», - говорила вона тоді. Її протест підтримав друга за впливом особа в Англіканській Церкві - архиєпископ Йоркський Джон Сентаму, який закликав керівництво авіакомпанії переглянути своє рішення, назвавши ситуацію нонсенсом.

Надя Євейда і Ширлі Чаплін - не єдині, хто зіткнувся із змінами в англійському суспільстві. Уряд Великобританії висловив намір оскаржити і скарги, подані двома іншими християнами, у тому числі і Ліліан Ладель, яка відмовилася реєструвати так звані «союзи» одностатевих пар. (Незважаючи на те, що питання про легалізацію одностатевих шлюбів тільки опрацьовується, «союзи» - тобто «неповна версія» шлюбу, - вже дозволені. - Ред.)

Ліліан 17 років пропрацювала реєстратором, була змушена звільнитися в 2007 році після низки дисциплінарних стягнень і переслідувань на релігійному ґрунті. Інший християнин, Гарі МакФарлейн, спеціаліст з сімейного консультування, був звільнений за те, що відмовився консультувати гомосексуальну пару.

Звернення Ширлі Чаплін і Гарі МакФарлейн в Європейський суд куруються Християнським правовим центром, який доручив Полу Дайамонд, провідному спеціалісту в цій галузі, представляти їх інтереси в Страсбурзі.

«Дивно, чому консервативний уряд продовжує стверджувати, що носіння натільного хреста не є виразом віросповідання для християн, - каже Андреа Вільямс, директор цього центру. - За останній час суди винесли ряд рішень, які не визнають носіння натільного хрестика, віру в союз між чоловіком і жінкою і неділю як день, присвячений молитві, за відмінні риси християнської віри. Що ж далі? Скасування в судовому порядку Десяти заповідей? »

В п'ятницю 16 березня стало відомо, що архиєпископ Кентерберійський Роуен Вільямс висловився на підтримку права на відкрите носіння хреста, сказавши, що хрест не ображає нехристиян, і в той же день подав у відставку. «Є дуже багато людей певного покоління, які дійсно не знають, що таке релігійність в принципі, не кажучи вже про християнство. Це і призводить до плутанини і нерозуміння », - сказав архиєпископ, який в грудні 2012 року покине свій пост.

Можливо, це й на краще: саме при ньому в єпископи був вперше висвячений відкритий гомосексуаліст. Це, як і близька перспектива висвячення в єпископи жінок, змінило Англіканську Церкву, розкол в якій, як і в усьому суспільстві, сьогодні більш ніж реальний. Наступному архиєпископу (яким, на думку експертів, швидше за все стане Джон Сентаму), належить бій за душу Британії, пише The Telegraph. Ця битва вже йде всюди - в судах і Палаті громад, на вулицях і в радіостудіях, з погрозами, компроматом і навіть смертельною небезпекою. Люди намагаються відповісти на запитання, що являє собою Великобританія сьогодні, що це означає - бути британцем і чи живуть вони як і раніше в християнській країні чи вже ні.

Втім, є люди, у яких на цей рахунок немає ніяких сумнівів. Лінн Фізерстоун, ліберально-демократичний міністр з питань рівноправності Великобританії, абсолютно впевнена, що Британія - це країна, в якій чоловіки можуть одружуватися з чоловіками, а жінки виходити заміж за жінок: «Питання не в тому, чи збираємося ми ввести одностатевий цивільний шлюб, а в тому, яким чином це буде зроблено ».

 Джон МакКензі

http://catholicnews.org.ua/korolivstvo-krivikh-dzerkal#point

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, додайте 8 й 9.

Суспільство

папа

15 простих учинків милосердя, про які ми часто забуваємо

Папа Франциск слушно зазначає: «Він [Господь] цікавиться кожним з нас; Його любов не дозволяє Йому бути байдужим до того, що відбувається з нами...

життя

Чи можна дітям дивитися телевізор?

Персонажі з телеекрану близькі нам — вони постійно входять у наші домівки, щоденно гостюють у них і можуть впливати на нас. Зайве доводити, що саме діти найбільше на це вразливі. Дитина «живиться» нашим прикладом, цінностями, які їй передаємо, радісною атмосферою в родині, стосунками, що поєднують її батьків. То ж чому маємо звертати увагу на те, що показує телебачення? ...

життя

Анорексія: медична проблема чи гріх?

Проблеми, пов’язані з харчуванням (так звані розлади травної системи) поширеніші, аніж може здатися більшості з нас. Вік цих розладів постійно знижується; вони охоплюють не лише дівчат, але й юнаків; страждають від них також і дорослі — можливо, у менш очевидних формах...

життя

Як подолати страх?

Ніщо не викликає у людей такого страху, як… інші люди. Та як це працює? Адже я боюся тих, хто мені просто не подобається, чи не так? Про що ні з ким — навіть із самим собою — я не наважуюсь розмовляти? Невже особи, що нині пробуджують у мені страх, нагадують людей, яких я боявся у минулому? ...

блаженіший

Докотилась Україна…

У народі з’явилися анекдоти про вітчизняні суди. Коли під час судової розправи підсудному нададуть слово, він повинен починати таким запитанням: «Достойний пане суддя, прохаю мені відразу сказати, скільки я маю вам заплатити за прихильний вирок», або «Достойний пане суддя, відповідатиму на ваші запитання тільки після того, як ви, поклавши руку на Біблію чи на Конституцію, заявите перед нами всіма, тут зібраними, що видаючи судовий вирок, не приймали хабарів та не слухали наказів влади» ...

митрополит Андрей

10 правил бізнесу від Андрея Шептицького

У липні минуло 150 років від дня народження митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. Він мислив out of the box, мав надзвичайний підприємницький хист і був відкритим до інновацій. Він інвестував у нафтовидобуток, нерухомість у Європі та навіть золоті копальні на о. Суматра в Індійському океані. Доходи від бізнесу спрямовував у майбутнє: освітні, соціальні проекти, чимало з яких працюють і розвиваються тепер (Український Католицький Університет, Народна лічниця, Національний музей і таке інше). Сьогодні, на основі вчення Шептицького, викладач соціальної економіки Зеновій Свереда заснував Академію Етики та Економіки, яка має амбітну мрію підвищувати добробут українців ...

Україна

70 років тому закінчилася Друга світова війна

2 вересня світ відзначає 70-ту річницю завершення Другої світової війни. У цей день 1945 року на борту американського лінкора «Міссурі» було підписано Акт капітуляції Японії представниками цієї країни, США, Китаєм, Великою Британією та СРСР. Від радянської сторони його підписав українець з Уманщини генерал-лейтенант Кузьма Дерев’янко ...

аборт

Чому центр «планування батьківства» не може обійтись без абортивної клініки?

Відомий американський блогер та журналіст Нью-Йорк Таймс Росс Доутат, відомий своїми консервативними поглядами, засуджує найпоширеніші методи планування батьківства у бізнес‑імперії «Planned Parenthood» («Плановане батьківство») ...

Архів новин