Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Назад
по Жива Вервиця (adm)
Автор: credo-ua.org

Маруда на дивані

Дата публікації: 13-01-2014

Швидко минають дні Нового вже року, настав час і на першу перевірку новорічних рішень. Чи ці дні дещо інакшого ритму залишили в нас видимий слід? Одній групі то напевно важко зі змінами: марудам на дивані.

Ким є маруда на дивані? Це критикан, вічно незадоволений життям. Розглядаючи себе як надзвичайно розумного, він би вказав, як саме покерувати державою чи Церквою, але… немає такого шансу, ніхто всерйоз не сприймає його слів. Отож він піддає цензурі довколишню дійсність і поринає у невдоволення. В його очах світ постійно котиться до того, що гірше, а ми нині живемо «в особливо важкі часи».

Маруда на дивані не провадить діяльності. Він не вирішив нічого конструктивного на 2014 рік, бо йому важко мобілізуватися навіть на ранкову зарядку. Перепрошую: якби він тільки захотів, то вочевидь міг би, просто диван зручніший!

Маруда на дивані нічого не робить, але разом із тим почувається фахівцем у багатьох галузях. Щоправда, його поняття про макроекономіку досить слабеньке, але «свій розум маю», тож може з позиції дивана повчати чергових міністрів фінансів.

Пробігти цілу доріжку на стадіоні — певно, загрожувало б йому інфарктом, але він мудріший від чергових тренерів збірної країни і зневажає тактику футболістів: «Вони що, сліпі? Дай йому пас, ідіот!»

Він мав би серйозні труднощі зі знайденням на мапі світу Сурінаму, Уганди і Мьянмару, але формулює свою критичну думку щодо того, в якому напрямку іде світ, бо ж він дивиться новини по телевізору (де, зрештою, сидять самі некомпетентні і продажні журналісти, на його переконання). Це правда, пилом припало Святе Письмо на його книжковій полиці, але він має безліч порад для єпископів. Аби лиш його послухали, то в нас була би вже справжня весна Церкви у державі.

Наш маруда, ясна справа, ще знається на багатьох галузях життя. Зазвичай одного не розуміє: чому те, що для нього очевидне, не таке ясне для інших. Він не може втямити, з якого то приводу він, у якого ж, зрештою, найкращі ідеї для життя, не став прем’єром або хоч би тренером національної збірної, у будь-якому виді спорту. Справи йдуть погано, а він же знає, як краще, має чудовий рецепт для розв’язання усіх проблем. Якби це тільки від нього залежало, то безробіття впало би до нуля, пенсіонери щомісяця діставали би втричі більше грошей, ніж зараз, а зима тривала би тиждень, і то завжди у дні Різдва Христового. Бо ж треба повернути світові порядок, якщо вже снігу немає навіть на Святвечір!

Із дивана, однак, треба підвестися і почати щось робити. На жаль, діяльність не є черговим переглядом з дивана, або анонімним коментарем в інтернеті, яким маруда заявляє, що автор статті — ідіот.

Маруди — а кожен, певно, знає не одного такого — тільки отруюють життя іншим. Замість критикувати політиків, могли би самі піддатися демократичній оцінці і таким чином переконатися, чи хтось визнає цінність їхніх поглядів. Час, змарнований на нарікання на дурних фейлетоністів, можна використати, аби самому написати й надіслати до редакції статтю (зрештою, існує шанс відкрити журналістське обдарування).

Найімовірніше, однак, жодне з цих діянь не було розпочате, бо нарікання випливає зі страху перед власною порожнечею, безсиллям і нездатністю до дії.

Можна припустити, що в кожному з нас сидить частка маруди, цензора довколишнього життя. На дивані безпечніше, бо то Я оцінюю. Якщо почну діяти — то неминуче інші почнуть мене оцінювати. Слабкі, як завжди, залишаться на дивані. Інші, не озираючись назад, мірою своїх можливостей діятимуть у новому році інтенсивніше, на славу Божу і для блага людини.

Усім, хто це читає, і собі самому зичу на 2014 рік, аби нам вдалося менше декларувати й більше діяти. Слово стало Тілом. Нехай наші добрі прагнення і наміри стануть дійсністю. Якщо вони насправді добрі, то немає сумніву, що Ісус їх поблагословить.

 

Пьотр Кропіш SJ, deon.pl

http://www.credo-ua.org

Додати власний коментар

*
*
Що є сумою 4 і 1?

Суспільство

папа

15 простих учинків милосердя, про які ми часто забуваємо

Папа Франциск слушно зазначає: «Він [Господь] цікавиться кожним з нас; Його любов не дозволяє Йому бути байдужим до того, що відбувається з нами...

життя

Чи можна дітям дивитися телевізор?

Персонажі з телеекрану близькі нам — вони постійно входять у наші домівки, щоденно гостюють у них і можуть впливати на нас. Зайве доводити, що саме діти найбільше на це вразливі. Дитина «живиться» нашим прикладом, цінностями, які їй передаємо, радісною атмосферою в родині, стосунками, що поєднують її батьків. То ж чому маємо звертати увагу на те, що показує телебачення? ...

життя

Анорексія: медична проблема чи гріх?

Проблеми, пов’язані з харчуванням (так звані розлади травної системи) поширеніші, аніж може здатися більшості з нас. Вік цих розладів постійно знижується; вони охоплюють не лише дівчат, але й юнаків; страждають від них також і дорослі — можливо, у менш очевидних формах...

життя

Як подолати страх?

Ніщо не викликає у людей такого страху, як… інші люди. Та як це працює? Адже я боюся тих, хто мені просто не подобається, чи не так? Про що ні з ким — навіть із самим собою — я не наважуюсь розмовляти? Невже особи, що нині пробуджують у мені страх, нагадують людей, яких я боявся у минулому? ...

блаженіший

Докотилась Україна…

У народі з’явилися анекдоти про вітчизняні суди. Коли під час судової розправи підсудному нададуть слово, він повинен починати таким запитанням: «Достойний пане суддя, прохаю мені відразу сказати, скільки я маю вам заплатити за прихильний вирок», або «Достойний пане суддя, відповідатиму на ваші запитання тільки після того, як ви, поклавши руку на Біблію чи на Конституцію, заявите перед нами всіма, тут зібраними, що видаючи судовий вирок, не приймали хабарів та не слухали наказів влади» ...

митрополит Андрей

10 правил бізнесу від Андрея Шептицького

У липні минуло 150 років від дня народження митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. Він мислив out of the box, мав надзвичайний підприємницький хист і був відкритим до інновацій. Він інвестував у нафтовидобуток, нерухомість у Європі та навіть золоті копальні на о. Суматра в Індійському океані. Доходи від бізнесу спрямовував у майбутнє: освітні, соціальні проекти, чимало з яких працюють і розвиваються тепер (Український Католицький Університет, Народна лічниця, Національний музей і таке інше). Сьогодні, на основі вчення Шептицького, викладач соціальної економіки Зеновій Свереда заснував Академію Етики та Економіки, яка має амбітну мрію підвищувати добробут українців ...

Україна

70 років тому закінчилася Друга світова війна

2 вересня світ відзначає 70-ту річницю завершення Другої світової війни. У цей день 1945 року на борту американського лінкора «Міссурі» було підписано Акт капітуляції Японії представниками цієї країни, США, Китаєм, Великою Британією та СРСР. Від радянської сторони його підписав українець з Уманщини генерал-лейтенант Кузьма Дерев’янко ...

аборт

Чому центр «планування батьківства» не може обійтись без абортивної клініки?

Відомий американський блогер та журналіст Нью-Йорк Таймс Росс Доутат, відомий своїми консервативними поглядами, засуджує найпоширеніші методи планування батьківства у бізнес‑імперії «Planned Parenthood» («Плановане батьківство») ...

Архів новин