Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Назад
по Жива Вервиця (adm)
Автор: credo-ua.org

Моббінг: слово нове гарне, явище старе паскудне

Дата публікації: 22-05-2015
суспільство
Кожна третя жінка на місці своєї праці зазнає обмов і причіпок. Нове слово «моббінг» об’єднує в цьому понятті уїдливі зауваження, інтриги, обмови, протистояння працівників одні проти одних, приховану та відкриту дискримінацію, розпускання пліток, цілеспрямоване відсторонення когось від чогось — це широкий спектр моментів, які зачіпають, ранять, ображають, завдають шкоди.

Моббінг — абстрагуючись від англійського «mob», що означає «скандальний плебс» — відзначається особливим видом підлоти, оскільки відкинення, заздрощі, ненависть, конкуренція та інші почуття, що мають владу не давати спокою іншим, тут проявляються у прихований спосіб, замасковано. Тому потерпілий спершу навіть інколи не помічає насмішок та образливих дій, скерованих проти нього; інші теж не усвідомлюють їхнього виміру. Жінки за таких обставин, на жаль, часто виявляються не тільки жертвами, але й нерідко винуватицями.

У моббінгу йдеться про те, щоб ослабити позицію жертви, щоб вона була відчужена іншими і найкраще то щоб вона у всіх викликала відразу. Хто мовчки погоджується на те, що його колегу починають «виживати», але не реагує, — той співвинний у тому, що діється. Людина, якої стосується моббінг, рідко знаходить підтримку в середовищі, де він відбувається. Бо у моббінгу або беруть участь усі, крім жертви, або дехто тихцем дякує долі, що це випало комусь іншому. Свій страх такі співпрацівники приховують, поплескуючи жертву по плечу і заспокоюючи: «Ну що ти, нічого такого не відбувається, треба просто перетерпіти…»

Насправді захищатися від моббінгу важко. Часто важко з’ясувати, як і чому все розпочалося, що стало поштовхом. Крім того, жертва ніколи не знає, що готується поза її плечима — які кружляють чутки і що інші говорять на її тему. Як можна захищатися від брехні, про яку навіть не знаєш, або яка належить до категорії «нижче пояса»?

Найчастіше жертва тільки інстинктивно відчуває, що щось змінилося, що всі раптово змовкають, коли вона з’являється, що інші починають її уникати, а дехто й відверто уникає контактів. Чимало людей страждають мовчки, їм навіть на думку не спаде комусь у цьому звіритися. Це ж таке все дивне і важке для зрозуміння.

Ті, хто бере участь у моббінгу, хочуть ослабити почуття власної гідності своєї жертви та висміяти її перед іншими: хто почувається слабким і самотнім — швидше припускається помилок. А саме на це й чекають учасники моббінгу. Вони дістають «незаперечний доказ» провини своєї жертви, і вочевидь використовують його проти неї Можуть додатково принижувати її повчаннями та іншими способами, прагнучи привести до ослаблення її позицій на роботі. Начальство часто не помічає, що когось із підвладних цілеспрямовано очорнюють — якщо воно, вочевидь, не залучене у це переслідування. Таким чином уже немало жінок втратити робочі місця. Крім того, зазнати моббінгу означає набути ще й чимало проблем зі здоров’ям.

Жінки, які у цьому груповому цькуванні перебувають по стороні нападників, поводяться набагато агресивніше, ніж чоловіки. Вони навіть проявляють дивовижні таланти у руйнуванні кар’єри своїх співпрацівниць. «Жінки на роботі не дотримуються одна щодо одної службових, професійних стосунків», — каже Соня Бішофф, викладач соціології у Вищій школі економіки та політики в Гамбургу. Вона вже 15 років займається проблемою шансів жінок у професійній праці. Число жінок на керівних посадах, які скаржаться на моббінг, зростає.

Той, хто як молода людина дозрівав із почуттям, що його досягнення недостатні або що йому завжди можна в чомусь дорікнути; той, хто — як чимало жінок — виріс у переконаності, що шанси і так малі, бо жінка, або хто належить до перфекціоністів, — того постійно непокоїть питання: що я мушу/можу зробити, аби здобути визнання, не бути знеціненим. І саме це робить жінок вразливими на моббінг.

Наведені нижче запитання допоможуть розпізнати, чи й тебе не зачепило цькування на роботі.

- Регулярні знущання, принаймні раз на тиждень.
- Ситуація триває більше ніж півроку.
- Висміювання не випадкові, а цілеспрямовані.
- Загальне сприйняття тебе на роботі погане, тільки ти «перебуваєш під прицілом».
- Твій шеф і колеги не дають тобі можливості висловити свою думку.
- На конференціях, наприклад, тебе постійно перебивають бо просто не слухають.
- На тебе кричать і обзивають уголос.
- Постійно критикують твою роботу або оцінюють її болісним для тебе чином.
- Тобі відмовляють у можливості виконати додаткову роботу.
- Твоє приватне життя або зовнішність коментують неналежним чином або критикують.
- Тебе тероризують по телефону.
- Тобі погрожують на словах або письмово.
- Трапляється, що тебе вітають зневажливими поглядами або жестами.
- Оточення спілкується натяками, нічого не говорячи безпосередньо.
- Сконтактуватися з тобою буває проблемно.
- Колеги з тобою не розмовляють.
- Ти не можеш налагодити контакту з ними.
- Тобі дають інше приміщення для роботи — далеко від відділу, до якого ти, власне, належиш.
- Тобі велять виконувати гіршу частину роботи.
- На тебе дивляться, «ніби ти прозора».
- Поза плечі про тебе говорять погано.
- Про тебе розповідають побрехеньки і недобрі речі.
- Тебе висміюють перед іншими.
- Тебе звинувачують у психічній хворобі або емоційній нестабільності.
- Колег забавляє твоя фізична невправність, вага або якась фізична риса.

Вибити насмішникам зброю з рук

Фахівці стверджують, що за моббінгом нерідко криється недоброзичливість і заздрість. Людина, яка допускається моббінгу, насправді відчуває, що її шанси гірші, і що вона втратить позицію в колективі, якщо чимось її не зміцнить. Або ж вона сама неспроможна досягнути бажаного рівня, отож переслідує когось, відвертаючи від себе увагу. Вона відчуває загрозу з боку того, хто потім стає жертвою моббінгу, бо той хтось, наприклад, хоче запровадити нову техніку роботи або міг би зрозуміти, що ця людина не надається до цієї праці. Тому вона пробує, за рахунок своєї жертви, представити себе у доброму світлі. Деякі таким чином мстяться за те, від чого постраждали в зовсім іншій сфері. Інколи це ціла група моббінгістів, які просто потребують «козла відпущення» задля почуття своєї безпеки. У деяких фірмах це стає різновидом популярного спорту. Також може бути, що керівництво саме ініціює моббінг, аби таким чином позбутися небажаного працівника, якого не вийде звільнити іншим чином. Моббінг можливий навіть у колах друзів і знайомих.

Якщо ти помічаєш, що щодо тебе застосовують моббінг, — не відступайся, а почни реагувати активно. Фахівці кажуть, що нелегко знайти причину, через яку все почалося. Вочевидь ти можеш запросити своїх недругів на розмову. Однак природа моббінгу така, що складно довести його існування, а природа того, хто цим займається, — така, що він завжди знайде пояснення. Ну бо не визнає ж він відверто, що займається такою низькою справою.

Найчастіше жертву саму ж звинувачують у тому, що вона істеричка або в неї манія переслідування. Більше за все цього зазнають жінки. Однак не опускайся до рівня тих, хто займається цькуванням. Тобі це не потрібно. Не давай їм жодного приводу звинуватити тебе у «скандальній поведінці». Протився своїм противникам, знаходячи собі союзників: у керівництві закладу, у довірених осіб, в уповноваженого зі справ жінок або когось із профспілок. Мету має становити відділення «катів» від жертви або проведення певних змін у внутрішній структурі закладу.

Часто також потрібно вжити певних юридичних кроків проти тих, хто влаштовує цькування. На жаль, це призводить до погіршення ситуації. Тому спершу ти маєш здобути точну інформацію про можливість порушення такої справи зовні фірми, в якій працюєш, а тільки потім обдумай можливість піти юридичним шляхом.

http://www.credo-ua.org/2015/05/135250 Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, порахуйте 2 + 6.

Суспільство

папа

15 простих учинків милосердя, про які ми часто забуваємо

Папа Франциск слушно зазначає: «Він [Господь] цікавиться кожним з нас; Його любов не дозволяє Йому бути байдужим до того, що відбувається з нами...

життя

Чи можна дітям дивитися телевізор?

Персонажі з телеекрану близькі нам — вони постійно входять у наші домівки, щоденно гостюють у них і можуть впливати на нас. Зайве доводити, що саме діти найбільше на це вразливі. Дитина «живиться» нашим прикладом, цінностями, які їй передаємо, радісною атмосферою в родині, стосунками, що поєднують її батьків. То ж чому маємо звертати увагу на те, що показує телебачення? ...

життя

Анорексія: медична проблема чи гріх?

Проблеми, пов’язані з харчуванням (так звані розлади травної системи) поширеніші, аніж може здатися більшості з нас. Вік цих розладів постійно знижується; вони охоплюють не лише дівчат, але й юнаків; страждають від них також і дорослі — можливо, у менш очевидних формах...

життя

Як подолати страх?

Ніщо не викликає у людей такого страху, як… інші люди. Та як це працює? Адже я боюся тих, хто мені просто не подобається, чи не так? Про що ні з ким — навіть із самим собою — я не наважуюсь розмовляти? Невже особи, що нині пробуджують у мені страх, нагадують людей, яких я боявся у минулому? ...

блаженіший

Докотилась Україна…

У народі з’явилися анекдоти про вітчизняні суди. Коли під час судової розправи підсудному нададуть слово, він повинен починати таким запитанням: «Достойний пане суддя, прохаю мені відразу сказати, скільки я маю вам заплатити за прихильний вирок», або «Достойний пане суддя, відповідатиму на ваші запитання тільки після того, як ви, поклавши руку на Біблію чи на Конституцію, заявите перед нами всіма, тут зібраними, що видаючи судовий вирок, не приймали хабарів та не слухали наказів влади» ...

митрополит Андрей

10 правил бізнесу від Андрея Шептицького

У липні минуло 150 років від дня народження митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. Він мислив out of the box, мав надзвичайний підприємницький хист і був відкритим до інновацій. Він інвестував у нафтовидобуток, нерухомість у Європі та навіть золоті копальні на о. Суматра в Індійському океані. Доходи від бізнесу спрямовував у майбутнє: освітні, соціальні проекти, чимало з яких працюють і розвиваються тепер (Український Католицький Університет, Народна лічниця, Національний музей і таке інше). Сьогодні, на основі вчення Шептицького, викладач соціальної економіки Зеновій Свереда заснував Академію Етики та Економіки, яка має амбітну мрію підвищувати добробут українців ...

Україна

70 років тому закінчилася Друга світова війна

2 вересня світ відзначає 70-ту річницю завершення Другої світової війни. У цей день 1945 року на борту американського лінкора «Міссурі» було підписано Акт капітуляції Японії представниками цієї країни, США, Китаєм, Великою Британією та СРСР. Від радянської сторони його підписав українець з Уманщини генерал-лейтенант Кузьма Дерев’янко ...

аборт

Чому центр «планування батьківства» не може обійтись без абортивної клініки?

Відомий американський блогер та журналіст Нью-Йорк Таймс Росс Доутат, відомий своїми консервативними поглядами, засуджує найпоширеніші методи планування батьківства у бізнес‑імперії «Planned Parenthood» («Плановане батьківство») ...

Архів новин