Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Назад
по Жива Вервиця (adm)
Автор: credo-ua.org

Хрещення тільки після покаяння батьків, або…

Дата публікації: 30-12-2013

Хрещення  дитини, зачатої і народженої внаслідок використання технології сурогатного материнства, буде можливим тільки тоді, коли батьки відбудуть належну покуту, або коли сама дитина вирішуватиме, що хоче хреститися, коли вже досягне віку, який уможливлює свідомий вибір.

Таке рішення ухвалив Святійший Синод Російської Православної Церкви на своєму останньому засіданні цього року, що відбулося 25-26 грудня 2013 р. у Москві.

Один із кількох ухвалених там документів стосується хрещення немовлят, народжених за сприяння сурогатної матері. На зустрічі з журналістами голова Синодального інформаційного відділу Московського патріархату Владімір Лєгойда зазначив, що цей документ базується на «Основах соціального вчення РПЦ» від 2000 року. Керуючись ними, російські православні єпископи визнали сам термін «сурогатного материнства» за збочення, перекручення «високого розуміння материнського обов’язку та покликання». Така практика означає приниження людської гідності жінки, чиє тіло трактується в цьому разі як своєрідний інкубатор, сказав Лєгойда.

Далі він зазначив, що синодальну заяву ухвалено у зв’язку з суспільною дискусією, яка розгорнулася останнім часом у Росії через щораз то частішу практику такого виду материнства, хоч допускають її лише деякі країни.

На думку Владіміра Лєгойди, таке материнство має негативні наслідки не тільки для всіх зацікавлених сторін (біологічної матері, сурогатної матері та, очевидно, самої дитини), а й для суспільства загалом. Воно бо втрачає розуміння сім’ї, а таємниця народження стає «предметом торгово-грошових стосунків».

Голова інформвідділу МП звернув увагу, що позиція, викладена у синодальному документі, виводиться з православної традиції уділення цього таїнства. «Хрещення є свідомим вибором, який передбачає серйозну зміну життя, прагнення жити по-християнськи», — нагадав він. Стосовно немовлят, додав він, хрещення звершується згідно з вірою тих, які хочуть охрестити дитину, й тоді відповідальність за християнське виховання немовляти несуть батьки і хресні. Якщо ж батьки свідомо вдалися до технології, засудженої Церквою, то про свідоме християнське виховання немає й мови, — сказав Лєгойда.

Це, однак, не означає, що РПЦ замикає двері перед сім’ями, які скористалися з допомоги «сурогаток». Дитина, народжена таким способом, може бути охрещена на прохання її вихователів, якщо ними є біологічні батьки або сурогатна матір, тільки тоді, коли вони усвідомлять, що з християнського погляду така репродуктивна технологія заслуговує на засудження, і відбудуть церковну покуту, — стверджує документ. При цьому підкреслюється, що «якщо такого усвідомлення немає, то рішення про охрещення житини відкладається до часу вільного свідомого вибору, зробленого дитиною». В цьому останньому випадку факт сурогатного материнства не становить перешкоди для хрещення дитини, оскільки вона не відповідає за поведінку своїх батьків.

Але це ще не всі умови, необхідні для такого хрещення. Якщо батьки відпокутували за свій учинок, священик не може здійснити таїнство без згоди свого єпископа. В іншому разі він стягну на себе канонічну кару. Тільки в разі загрози смерті «вділяється благословення на таке хрещення, незалежно від інших обставин», — так ухвалили російські православні єпископи.

Коментуючи останній синодальний документ, В. Лєгойда зауважив, що вказівка про хрещення стосується не тільки дітей від сурогатних матерів, але й кожного свідомо вираженого небажання жити по-християнському.

У багатьох європейських країнах, наприклад, у Німеччині, Австрії, Швеції, Норвегії законодавство забороняє сурогатне материнство. Німецький закон «Про захист зародків» від 13 грудня 1991 р. передбачає покарання до 3 років ув’язнення або штраф за спрошу штучного запліднення жінки, яка готова зректися своєї дитини після її народження, або за пересадку їй зародка. Тим часом законодавства більшості країн, також і Росії, навпаки: дозволяють використовувати таку допоміжну репродукційну технологію. При цьому, на відміну від Росії, у Білорусі та Україні, у Казахстані, Вірменії та Киргизії батьками народженої в такий спосіб дитини визнають генетичних батьків.

У серпні 2012 року Конституційний суд РФ відмовив у розгляді скарги на норми російського сімейного законодавства, які не допускають можливості вписати генетичних батьків у метрики без згоди сурогатної матері дитини. Суд підтвердив право такої жінки бути офіційно записаною як мати у метрику народження дитини. Це було обґрунтовано правом на вибір засобів охорони здоров’я громадян, сім’ї, материнства і дитинства при юридичних врегулюваннях у галузі застосування репродуктивних технологій, разом із сурогатним материнством.

 

За матеріалами: Gość Niedzielny

http://www.credo-ua.org

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, додайте 7 й 5.

Суспільство

папа

15 простих учинків милосердя, про які ми часто забуваємо

Папа Франциск слушно зазначає: «Він [Господь] цікавиться кожним з нас; Його любов не дозволяє Йому бути байдужим до того, що відбувається з нами...

життя

Чи можна дітям дивитися телевізор?

Персонажі з телеекрану близькі нам — вони постійно входять у наші домівки, щоденно гостюють у них і можуть впливати на нас. Зайве доводити, що саме діти найбільше на це вразливі. Дитина «живиться» нашим прикладом, цінностями, які їй передаємо, радісною атмосферою в родині, стосунками, що поєднують її батьків. То ж чому маємо звертати увагу на те, що показує телебачення? ...

життя

Анорексія: медична проблема чи гріх?

Проблеми, пов’язані з харчуванням (так звані розлади травної системи) поширеніші, аніж може здатися більшості з нас. Вік цих розладів постійно знижується; вони охоплюють не лише дівчат, але й юнаків; страждають від них також і дорослі — можливо, у менш очевидних формах...

життя

Як подолати страх?

Ніщо не викликає у людей такого страху, як… інші люди. Та як це працює? Адже я боюся тих, хто мені просто не подобається, чи не так? Про що ні з ким — навіть із самим собою — я не наважуюсь розмовляти? Невже особи, що нині пробуджують у мені страх, нагадують людей, яких я боявся у минулому? ...

блаженіший

Докотилась Україна…

У народі з’явилися анекдоти про вітчизняні суди. Коли під час судової розправи підсудному нададуть слово, він повинен починати таким запитанням: «Достойний пане суддя, прохаю мені відразу сказати, скільки я маю вам заплатити за прихильний вирок», або «Достойний пане суддя, відповідатиму на ваші запитання тільки після того, як ви, поклавши руку на Біблію чи на Конституцію, заявите перед нами всіма, тут зібраними, що видаючи судовий вирок, не приймали хабарів та не слухали наказів влади» ...

митрополит Андрей

10 правил бізнесу від Андрея Шептицького

У липні минуло 150 років від дня народження митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. Він мислив out of the box, мав надзвичайний підприємницький хист і був відкритим до інновацій. Він інвестував у нафтовидобуток, нерухомість у Європі та навіть золоті копальні на о. Суматра в Індійському океані. Доходи від бізнесу спрямовував у майбутнє: освітні, соціальні проекти, чимало з яких працюють і розвиваються тепер (Український Католицький Університет, Народна лічниця, Національний музей і таке інше). Сьогодні, на основі вчення Шептицького, викладач соціальної економіки Зеновій Свереда заснував Академію Етики та Економіки, яка має амбітну мрію підвищувати добробут українців ...

Україна

70 років тому закінчилася Друга світова війна

2 вересня світ відзначає 70-ту річницю завершення Другої світової війни. У цей день 1945 року на борту американського лінкора «Міссурі» було підписано Акт капітуляції Японії представниками цієї країни, США, Китаєм, Великою Британією та СРСР. Від радянської сторони його підписав українець з Уманщини генерал-лейтенант Кузьма Дерев’янко ...

аборт

Чому центр «планування батьківства» не може обійтись без абортивної клініки?

Відомий американський блогер та журналіст Нью-Йорк Таймс Росс Доутат, відомий своїми консервативними поглядами, засуджує найпоширеніші методи планування батьківства у бізнес‑імперії «Planned Parenthood» («Плановане батьківство») ...

Архів новин