Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Слава Ісусу Христу! Довгий час мала проблеми з ногами. Зробили операцію на вени. Пройшло паро років після операції і побачила в одному місці почервоніла нога, почула болі. Здавалось таке подібне до відкриття рани на нозі. До лікарів не зверталася. Молилася до багатьох святих. Я маю миро св. Філомени. Помастила ногу миром св. Філомени і почала відмовляти дев’ятницю. Скоро почула полегшення і в цьому місці гарно зажило. Складаю щиру подяку св.  Філомені, Матінці Божій, Ісусові Христові і всім святим.

Горак Надія (Львіська обл., м. Мостиська)

Назад
Автор: Львівська газета

Церква й суспільство в новій енцикліці Папи Римського Венедикта ХVІ “Любов в Істині” (Caritas in Veritate)

Дата публікації: 17-09-2009

“Любов в Істині” – так називається третя енцикліка-лист Вселенського Архієрея Венедикта ХVІ. Актуальність цього документа полягає в тому, що він розглядає й аналізує багато проблем нинішнього суспільства, зокрема, такі теми, як міграція, економіка, праця та працевлаштування, світова фінансова криза тощо.

Варто зазначити, що енцикліка привернула увагу широкого кола читачів та отримала високу оцінку критиків із політичних та економічних галузей. Провідна італійська преса охарактеризувала документ як такий, що вніс вагомий внесок в історію.

Можливо, для когось є незвичним те, що Церква бере на себе відповідальність вивчати й аналізувати проблеми сьогодення, а тим паче пропонувати якісь конкретні директиви щодо їх вирішення. Проте пам’ятаймо, що хоча Церква Христова не є від світу цього, вона є установою та свого роду суспільством. Саме тому Церква не може залишатися на маргінесі суспільства, навпаки – її роль і внесок у суспільство є неминучими.

Ба більше, сам Ісус Христос – засновник Церкви – свого часу брав активну участь у розвитку і формуванні суспільства, проповідуючи, навчаючи, лікуючи та допомагаючи людям у їхніх бідах і нещастях. Так само і Церква повинна й надалі продовжувати місію Христа: проповідувати правду та постійно її шукати і захищати.

Повернімося до енцикліки. Лист розпочинається тезою, що любов – це надзвичайна сила, яка спонукає людину діяти справедливо та пропагувати мир у світі. Вже на самому початку Папа Римський нагадує, що Церква завжди підтримувала та підтримує повноцінний розвиток людини та всього людства. Все соціальне вчення Церкви побудоване на принципі любові, любові до Бога та до ближнього. Впродовж листа наслідник св. Петра звертає особливу увагу на справедливість і на спільне благо, які так часто нівелюють керівники держав, а на їх місці процвітають несправедливість і нерівний розподіл багатств.

Нижче подаємо деякі з головних думок Енцикліки Папи Римського Венедикта ХVІ “Любов в Істині” (Caritas in Veritate), перший наклад якої становить більш ніж півмільйона примірників (530 тисяч) і переклад якої українською мовою готують.

Людина й економіка. Людська особа та її благо мають бути метою та центром економіки. Людина повинна так керувати економікою, щоб економіка служила державам і всьому людству. Метою економіки не повинні бути ні монополія, ні нажива чи збагачення одних держав за рахунок збіднення інших.

Фінансова криза. Папа закликає реагувати на кризу з реалізмом і з надією. Скрута може допомогти виробити нові моделі та схеми в економіці та встановити нові правила її врегулювання.

Голод і бідність. Для збереження миру та світової стабільності потрібно забезпечити планету достатніми запасами їжі та продуктів.

Праця. Кожна людина має право на працю, гідну людської особи, та на отримання відповідної заробітної плати.

Питання демографії. Венедикт ХVІ гостро критикує держави й організації, які практикують та легалізовують аборти. Ватикан укотре закликає людство до відповідальності за ненароджених дітей і до поваги до людського життя від зачаття і аж до смерті.

Міграційні й еміграційні процеси. Керівники держав, в які їдуть люди в пошуках кращих економічних умов і праці, зобов’язані створити закони, які правильно врегульовували б еміграційні процеси, не забуваючи, що кожен емігрант – це людська особа з гідністю та правами.

Львівська газета 14.09.2009, № 37 (529)

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, додайте 8 й 2.

Останні новини

І не будь ти невіруючий, але віруючий!

Дорогі брати і сестри! Сьогодні, у неділю після величного торжества Святого Воскресіння Господнього, згадуємо святого апостола Тому, що зробив визнання віри, кажучи :”Господь єси і Бог мій!”...

Великоднє послання Блаженнішого Святослава

У цей урочистий день Воскресіння Христового Його Церква, сповнена небесним світлом, оспівує Господа, який переможно виходить із запечатаного гробу. «Світло світить у темряві, і не пойняла його темрява», – проголошує у цю пасхальну ніч євангелист Іван (Ів. 1, 5)....

7 квітня Церкви, що живуть за Юліанським календарем, відзначають Благовіщення

7 квітня Церкви, що живуть за Юліанським календарем, відзначають один з найбільших дванадесятих празників у літургійному році – Благовіщення Пресвятої Богородиці. Це третє за значенням народно-релігійне свято після Великодня і Різдва Христового...

Чи існує справжній образ Ісуса?

Спробуємо відповісти на це запитання, зіславшись на історію всім відомої Туринської Плащаниці. Плащаниця, що знаходиться у Туринському катедральному соборі, – це лляне полотно, на якому відбився...

1579

Нові свідчення

Хочу подякувати за молитву і перепрошую, що роблю це з великою затримкою. Я є в спільноті "Жива вервиця" з 28 серпня 2011 р. А 15 жовтня надіслала Вам наміри на Служби Божі. Один з намірів був: За зцілення від безпліддя та дарування дітей...

Правила посту в Українській Греко-Католицькій Церкві

Піст в практиці Церкви існує від самих початків. Але з бігом часу кожна із конфесій встановила свою практику посту. Слід однак пам’ятати, що основна мета посту – духовна, тобто, насамперед, потрібно постити від гріха...

Неділя сиропусна.

У неділю сиропусну ми творимо спомин про вигнання з раю наших прабатьків Адама і Єви. Воно сталося через переступ ними Божої заповіді та їхню зачерствілість та не розкаянність. Тому цим прикладом Свята Мати Церква на початку святої Чотиридесятниці, показує ...

Апостольський лист Porta Fidei (Двері віри)

«Двері віри» (Ді. 14,27) завжди відкриті для нас, проводячи нас до життя у спільності з Богом і пропонуючи приєднатись до Його Церкви. Цей поріг можна переступити, коли проголошується слово Боже...

Архів новин