Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Слава Ісусу Христу! Довгий час мала проблеми з ногами. Зробили операцію на вени. Пройшло паро років після операції і побачила в одному місці почервоніла нога, почула болі. Здавалось таке подібне до відкриття рани на нозі. До лікарів не зверталася. Молилася до багатьох святих. Я маю миро св. Філомени. Помастила ногу миром св. Філомени і почала відмовляти дев’ятницю. Скоро почула полегшення і в цьому місці гарно зажило. Складаю щиру подяку св.  Філомені, Матінці Божій, Ісусові Христові і всім святим.

Горак Надія (Львіська обл., м. Мостиська)

Назад
Автор: Католицький Медіа-Центр

Свято Найсвятішого Серця Ісуса

Дата публікації: 11-06-2010
У червні 2010 католики всього світу відзначають урочисте свято Пресвятого Серця Ісуса. Це свято є святом ідеї. Головним змістом його є любов - любов Бога, Котрий виявляє її протягом усієї історії спасіння, а особливо - в Ісусі Христі. 

Урочистість Серця Ісуса відзначається в п'ятницю, на восьмий день після свята Тіла і Крові Христових і на дванадцятий день після Дня Святої Трійці. Серце Христове є символом любові Бога до людей; свято Серця Ісуса, таким чином, відображає подяку Господеві за його любов і дароване спасіння. 

Зародження свята відноситься до XI-XII ст. Початок культу Пресвятого Серця Ісуса поклало шанування Христових Ран, яке отримало широке розповсюдження в XIII столітті, коли монахи присвячували особливі молитви Христовим ранам, особливо виділяючи пронизаний бік Спасителя.

Своєрідним поштовхом для розвитку культу Серця Ісуса стали об’явлення монахині французького монастиря Порі ле Моніяль святій Маргариті Марії Алакок, якій не одноразово об’являвся Ісус Христос, показував Своє зранене Серце та поручав ширити набожність до Нього.

Однак це побажання довгий час залишалося невиконаним, багато богословів сумнівалися в необхідності встановлення нового загальноцерковного шанування.

У XVI столітті, особливо завдяки Ордену Єзуїтів, культ Серця Ісуса досягає апогею. У 1672 році сповідник Маргарити Марії Алакок, Іоанн Ед відслужив з дозволу єпископа першу святу Месу присвячену Серцю Господа Ісуса.

Католицька Церква протягом ста років зволікала з офіційним встановленням нового свята. Перший дозвіл було отримано польським єпископам від Папи Климента XII в 1765 році. Свято стало відзначатися у всій Церкві з XIX століття. У 1856 році Папа Пій IX ввів літургійне святкування Пресвятого Серця Ісуса як обов'язкове для всієї Церкви. Лев XIII поглибив розуміння присвячення Пресвятому Серцю, ілюструючи взаємозв'язок між його шануванням і порятунком світу.

А в 1956 році Папа Пій XII у своєму посланні з нагоди сотої річниці цієї події дав шануванню Серця Ісуса солідне догматичне обґрунтування.

На богослужіннях у Католицькій Церкві в це свято згадуються ті уривки Святого Писання, де йдеться про Христа як про доброго пастиря, що обігрівав заблукалих овець теплом свого серця, а також читається фрагмент з Євангелія від Йоана про пронизаний бік Ісуса.

У цей день в Католицькій Церкві для адорації на вівтар виставляються Пресвяті Дари. Після Причастя читається молитва, в якій висловлено прохання, щоб Серце Ісуса, в якому світ відкриває істинну природу Бога, навчило людей бачити Христа в ближніх. Серце Ісуса було проколоте на хресті і стало джерелом Таїнств Церкви. З нього витекла кров та вода, що вказують на Хрещення і Євхаристію, без яких неможливо вести праведне життя і спілкуватися з Богом.

На наступний день після свята, у суботу, католики шанують Непорочне Серце Марії, яке було досконалим образом і подобою серця Її Сина.

Додати власний коментар

*
*
Що є сумою 3 і 9?

Останні новини

І не будь ти невіруючий, але віруючий!

Дорогі брати і сестри! Сьогодні, у неділю після величного торжества Святого Воскресіння Господнього, згадуємо святого апостола Тому, що зробив визнання віри, кажучи :”Господь єси і Бог мій!”...

Великоднє послання Блаженнішого Святослава

У цей урочистий день Воскресіння Христового Його Церква, сповнена небесним світлом, оспівує Господа, який переможно виходить із запечатаного гробу. «Світло світить у темряві, і не пойняла його темрява», – проголошує у цю пасхальну ніч євангелист Іван (Ів. 1, 5)....

7 квітня Церкви, що живуть за Юліанським календарем, відзначають Благовіщення

7 квітня Церкви, що живуть за Юліанським календарем, відзначають один з найбільших дванадесятих празників у літургійному році – Благовіщення Пресвятої Богородиці. Це третє за значенням народно-релігійне свято після Великодня і Різдва Христового...

Чи існує справжній образ Ісуса?

Спробуємо відповісти на це запитання, зіславшись на історію всім відомої Туринської Плащаниці. Плащаниця, що знаходиться у Туринському катедральному соборі, – це лляне полотно, на якому відбився...

1579

Нові свідчення

Хочу подякувати за молитву і перепрошую, що роблю це з великою затримкою. Я є в спільноті "Жива вервиця" з 28 серпня 2011 р. А 15 жовтня надіслала Вам наміри на Служби Божі. Один з намірів був: За зцілення від безпліддя та дарування дітей...

Правила посту в Українській Греко-Католицькій Церкві

Піст в практиці Церкви існує від самих початків. Але з бігом часу кожна із конфесій встановила свою практику посту. Слід однак пам’ятати, що основна мета посту – духовна, тобто, насамперед, потрібно постити від гріха...

Неділя сиропусна.

У неділю сиропусну ми творимо спомин про вигнання з раю наших прабатьків Адама і Єви. Воно сталося через переступ ними Божої заповіді та їхню зачерствілість та не розкаянність. Тому цим прикладом Свята Мати Церква на початку святої Чотиридесятниці, показує ...

Апостольський лист Porta Fidei (Двері віри)

«Двері віри» (Ді. 14,27) завжди відкриті для нас, проводячи нас до життя у спільності з Богом і пропонуючи приєднатись до Його Церкви. Цей поріг можна переступити, коли проголошується слово Боже...

Архів новин