Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Слава Ісусу Христу! Довгий час мала проблеми з ногами. Зробили операцію на вени. Пройшло паро років після операції і побачила в одному місці почервоніла нога, почула болі. Здавалось таке подібне до відкриття рани на нозі. До лікарів не зверталася. Молилася до багатьох святих. Я маю миро св. Філомени. Помастила ногу миром св. Філомени і почала відмовляти дев’ятницю. Скоро почула полегшення і в цьому місці гарно зажило. Складаю щиру подяку св.  Філомені, Матінці Божій, Ісусові Христові і всім святим.

Горак Надія (Львіська обл., м. Мостиська)

Назад
Автор: Українська блогосфера

Від ідеї до публікації: Кілька порад, які допоможуть написати статтю

Дата публікації: 19-11-2010
2891

Написати коротку замітку чи кількорядковий абзац у особистий щоденник – не проблема. Написати повноцінну статтю, яка буде цікава не лише вам та кільком вашим друзям, але й незнайомим читачам – набагато складніше. Але найскладніше – дотримуватися заданого темпу публікацій, при цьому регулярно створюючи читабельний, цікавий і корисний матеріал.

У цій статті я не повертатимуся до старих роздумів про те, якою повинна бути частота публікацій у блозі. Дехто може писати по три-чотири статті на день, а для когось і одна стаття в тиждень – це вже перемога. Більше того, я навіть не наполягатиму, що регулярні публікації в блозі є обов’язковими (бо для деяких авторів це не так).

Натомість, я поділюся деякими власними підходами та „секретами”, які часто використовую для пошуку ідей та, власне, написання статей. Сподіваюся, вони стануть в нагоді блогерам-початківцям.

 1. Файл ідей. Якщо ви по-справжньому захоплюєтесь темою, на яку ведете блог, то думаєте про неї не тільки тоді, коли сидите перед комп’ютером і пишете статтю. Ідеї мають цікаву властивість – з’являтися у найбільш неочікуваний момент. Наприклад, коли ви обідаєте з товаришем у ресторані. Чи повертаєтесь після роботи додому. Чи прогулюєтесь літнім парком на вихідні…
 2.  Запам’ятайте одне – наскільки б хорошою не здавалася ідея, наскільки б ви не були впевнені, що не зможете про неї забути і обов’язково напишете статтю, повернувшись додому – ви все одно обов’язково про неї забудете. Гарантовано! Я потрапляв у цю пастку десятки разів. І саме тому, після кількох подібних „втрачених” ідей, я створив спеціальний файл, куди вношу інформацію про наступні потенційні статті.

  А як бути, коли ви знаходитесь на вулиці і не маєте змоги відредагувати файл? В такому разі стане в нагоді телефон з диктофоном (не повірю, що у вас його немає).

  Подібна практика неодноразово ставала мені в нагоді, коли пошук ідеї для чергової публікації завершувався відкриттям файлу (спеціально зберігаю його в Google Docs, щоб мати доступ з будь-якого підключеного до інтернету пристрою) і вибором теми.

  Якщо ви досі не користуєтеся файлом ідей – раджу спробувати. Дуже зручно!

 3. Колекція найкращих матеріалів. Якщо ви ведете тематичний блог, то майже напевне знайомі з іншими цікавими проектами, які пишуть на подібну тематику. У деяких випадках кількість таких проектів може бути вражаючою. У моєму рідері більше сотні блогів, так чи інакше пов’язаних з блогосферою, веденням блогів, створенням дизайнів тощо. І це лише невелика частка інформації, яка надходить до мене з навколишнього середовища.
 4. Частенько посилання на хорошу статтю трапляється у Twitter-і, Facebook, іноді його присилають аською друзі, а іноді – я знаходжу цікавий матеріал безпосередньо у пошуковику.

  Іноді такі матеріали можуть на пряму не стосуватися тематики вашого блога, але при цьому мати цікаві елементи, які вам захочеться використати у наступній статті. Для того, щоб не втратити їх – варто створити своєрідну „колекцію лінків”, де збирати найкращі матеріали.

  Особисто я використовую два інструменти для збереження цікавих статей: „позначення зірочкою” у Google Reader (для блогів, на які я підписаний); а також сервіс закладок Delicious (для всіх інших матеріалів).

 5. Налаштуватися «на хвилю». Вміння „налаштуватися на хвилю” допоможе вам перейти зі стану спокою у стан креативного пошуку. Мені дуже добре знайома ситуація, коли писати водночас і хочеться і не хочеться. Хочеться – тому що вам є що сказати світові, чим поділитися із читачами. Не хочеться – тому що спрацьовує якийсь внутрішній „механізм супротиву”, який мені важко охарактеризувати інакше, ніж лінь.
 6. Подолати цей „механізм супротиву” можна двома способами. Один з них – забути про свої відчуття і просто почати писати. Як апетит приходить під час їжі, так і натхнення часто з’являється під час письма. Другий – більш м’який – почати писати у думках. Вам зовсім не обов’язково братися за клавіатуру для того, щоб „розбудити” свій апетит. Уявіть, як би ви сформулювали зав’язку. Якими цікавими фактами могли б поділитися зі своїм читачем. Які словесні прийоми використали б для того, щоб привернути його увагу…

  Ця проста вправа не раз призводила до того, що я, кидаючи все, поспішав до комп’ютера, щоб швидше „виплеснути” ідеї з голови на екран, а потім і в інтернет.

 7. Дозволити думкам випереджати „внутрішнього редактора”. Якщо ви зуміли „налаштуватися на хвилю” – це означає, що процес пішов. Існує чимала ймовірність, що ви напишете всю статтю за один етап, оскільки починати – завжди найважче. Втім, під час процесу безпосереднього написання виникає ще одна небезпека: поставити стиль вище за ідеї.
 8. Написання статті, процес креативний. І в цьому процесі основну роль виконують ваші думки. Дозвольте ідеї повністю керувати тим, про що ви пишете. Хоча б на цей короткий час відмовтесь від контролю над стилем та граматичною і мовленнєвою грамотністю написаного. Нічого не виправляйте і не зупиняйтесь на одному реченні, намагаючись досягнути досконалого звучання та легкості стилю. На даному етапі зміст набагато важливіший, ніж стиль.

  writer
  Автор фотографії: JohnONolan

 9. Редагування написаного. Настав час поринути у роль редактора. Після того, як стаття закінчена, можна виправити помилки і попрацювати над стилем. Найкраще робити це через деякий час після написання (1-2 дні). Ваше завдання:
  • перевірити структуру (вступ, основна думка, висновок);
  • пересвідчитися, що стаття читається легко, із задоволенням, а думка ніде не спотикається;
  • перевірити кожне речення та слово на наявність граматичних, пунктуаційних та мовленнєвих помилок.

Признаюся відверто – розділяти четвертий та п’ятий пункти у мене виходить далеко не завжди (зазвичай через бажання зекономити час чи тоді, коли я публікую статтю відразу після написання). Втім, якщо це можливо – варто все-таки їх розділяти. Повне „вимкнення” внутрішнього редактора дійсно сприяє більш глибокому та послідовному розкриттю ідей. Окрім того, робить процес написання більш легким для автора. А в результаті виявляється, що і стиль і граматика статті виходять кращими, ніж якщо цілеспрямовано звертати на них увагу.

Власне, практику „вимкнення внутрішнього редактора” я використовую у деяких інших випадках. Але це – тема окремої публікації.

http://dyvensvit.org/sered-ljudej/178-statti/753-vid-ideji-do-publikaciji-kilka-porad-jaki-dopomozhut-napysaty-stattju-v-blog

Список коментарів

Коментовано: даша | 2010-12-05

Додати власний коментар

*
*
Що є сумою 7 і 7?

Останні новини

І не будь ти невіруючий, але віруючий!

Дорогі брати і сестри! Сьогодні, у неділю після величного торжества Святого Воскресіння Господнього, згадуємо святого апостола Тому, що зробив визнання віри, кажучи :”Господь єси і Бог мій!”...

Великоднє послання Блаженнішого Святослава

У цей урочистий день Воскресіння Христового Його Церква, сповнена небесним світлом, оспівує Господа, який переможно виходить із запечатаного гробу. «Світло світить у темряві, і не пойняла його темрява», – проголошує у цю пасхальну ніч євангелист Іван (Ів. 1, 5)....

7 квітня Церкви, що живуть за Юліанським календарем, відзначають Благовіщення

7 квітня Церкви, що живуть за Юліанським календарем, відзначають один з найбільших дванадесятих празників у літургійному році – Благовіщення Пресвятої Богородиці. Це третє за значенням народно-релігійне свято після Великодня і Різдва Христового...

Чи існує справжній образ Ісуса?

Спробуємо відповісти на це запитання, зіславшись на історію всім відомої Туринської Плащаниці. Плащаниця, що знаходиться у Туринському катедральному соборі, – це лляне полотно, на якому відбився...

1579

Нові свідчення

Хочу подякувати за молитву і перепрошую, що роблю це з великою затримкою. Я є в спільноті "Жива вервиця" з 28 серпня 2011 р. А 15 жовтня надіслала Вам наміри на Служби Божі. Один з намірів був: За зцілення від безпліддя та дарування дітей...

Правила посту в Українській Греко-Католицькій Церкві

Піст в практиці Церкви існує від самих початків. Але з бігом часу кожна із конфесій встановила свою практику посту. Слід однак пам’ятати, що основна мета посту – духовна, тобто, насамперед, потрібно постити від гріха...

Неділя сиропусна.

У неділю сиропусну ми творимо спомин про вигнання з раю наших прабатьків Адама і Єви. Воно сталося через переступ ними Божої заповіді та їхню зачерствілість та не розкаянність. Тому цим прикладом Свята Мати Церква на початку святої Чотиридесятниці, показує ...

Апостольський лист Porta Fidei (Двері віри)

«Двері віри» (Ді. 14,27) завжди відкриті для нас, проводячи нас до життя у спільності з Богом і пропонуючи приєднатись до Його Церкви. Цей поріг можна переступити, коли проголошується слово Боже...

Архів новин