Новини

Крізь вушко голки побачити Іншого

Книжка “Крізь вушко голки” – це чотирнадцять історій людей, які мають розумову неповносправність, які живуть поряд із нами, які люблять, страждають, відчувають і радіють.

“Мені хотілося б, щоб були добрі люди, щоб усі всім допомагали, щоб водії не сварилися з пасажирами, щоб дороги гарні зробили, щоб була добра влада. Ціни на зуби високі, а пенсії малі. (Антона дуже хвилювала вартість послуг стоматолога – він нещодавно лікував зуби). Хочу, щоб не підвищували ціни на хліб, сметану, олію, щоб номери на маршрутках не міняли, щоб люди поводилися з іншими людьми добре. Я дивлюся, що по світі війна. Люди вбивають. Що це за люди? Люди не вірять в Бога. Я б хотів, щоб у Європі не було потопу”.

Простота, якою сповнені слова одного із співавторів книжки “Крізь вушко голки” Антона, вражає. Світ сьогодні прагне всюди створити максимальну зону комфорту, керуючись егоїстичними бажаннями. Ми часто неспроможні побачити і почути людей, не таких, як ми. А вони у сьогоденні насправді є голосом Бога – безпосередні і щирі, як діти.

Я дивлюся, що по світі війна. Люди вбивають. Що це за люди? Люди не вірять в Бога.

Книжка “Крізь вушко голки” – це чотирнадцять історій людей, “які мають розумову неповносправність, які живуть поряд із нами, які люблять, страждають, відчувають і радіють. Людей, яких хтось любить, а хтось – соромиться, хтось – товаришує з ними, а хтось – уникає їх, хтось – поважає, а хтось – зневажає…” (уривок з передмови книжки).

 

Організатор видання книжки «Крізь вушко голки» – громадська організація «Лярш-Ковчег». Ця спільнота ініціювала також проведення презентації книги, яка відбулася у рамках  VIII Екуменічного соціального тижня “Освіта задля змін: духовність та інновації» в Українському Католицькому Університеті у Львові. “Лярш-Ковчег” об’єднує чотири творчі майстерні для осіб з розумовою неповносправністю; денну програму для осіб з глибокою неповносправністю та будинок підтриманого проживання. Місія організації – проявляти особливі дари осіб з неповносправністю для творення більш гуманного суспільства.

«Крізь вушко голки дуже важко побачити іншу людину, треба все з себе скинути, стати на коліна і тоді заглянути всередину. Ця книжка починалась з Антона, з простої розмови після праці на майстерні… Там немає моїх запитань, тільки їхні розповіді… Це книжка, яка допоможе відкрити людей, які мають чим поділитися з нами, мають що розповісти, мають інші історії», – поділилася Вікторія Дмитрук, автор книги, що насправді стала спільним проектом на матеріалі інтерв’ю.

Крізь вушко голки дуже важко побачити іншу людину, треба все з себе скинути, стати на коліна і тоді заглянути всередину.

Побачити Іншого складно, як пройти крізь вушко голки, але можливо у Господі. Є надія, що такі книги допоможуть нам відкрити для себе ще один вимір діалогу: побачити не таких, як ми і почерпнути у них простоти, щирості та любові.

 

За матеріалами: velychlviv.compohlyad.com

Фото: risu.org.ua

 

Контактна форма